صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

همزمان با برگزاری مسابقات جهانی والیبال نشسته رئیس فدراسیون ناشنوایان: كادر فنی والیبال ناشنوایان تمایلی به برگزاری بازی تداركاتی نداشت/ بازیكنان امشب اعزام می‌شوند

مهران تیشه گران گفت: حدود 4 سال است كه بازیكنان در هیچ میادینی حاضر نشدند ولی سرمربی، تیم را به خوبی هدایت كرده است.

1400/06/30
12:44

به گزارش رادیو ورزش؛ مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) درباره شرایط تیم والیبال ناشنوایان برای شركت در مسابقات جهانی گفت: ما در طول امسال 5 مسابقه جهانی را پشت سر گذاشتیم. تیم ملی والیبال ما یكی از بهترین هاست چرا كه در سال‌های گذشته هم نایب قهرمانی و هم سومی المپیك را در كارنامه خود دارد. قرار بر این بود كه این مسابقات سال گذشته برگزار شود ولی به دلیل شرایط كرونایی این بازی‌ها به تعویق افتاد. تیم ما حدود 4 سال است كه در هیچ میادینی حضور پیدا نكرده است ولی كادر فنی و آقای تركاشوند سرمربی این تیم حدود 10 سال است كه در كنار بازیكنان بوده و با آنان آشنایی كامل دارد.

وی با اشاره به عدم برگزاری بازی‌های تداركاتی ادامه داد: تقریبا 5 اردوی متفاوت در 3 ماه گذشته را برپا كرده اما متاسفانه نتوانستیم بازی تداركاتی حتی داخلی را برگزار كنیم. شرایط برگزاری بازی‌های تداركاتی را خود كادر فنی اعلام می‌كند كه با توجه به مشكلات كرونا تمایل به برگزاری این مسابقات نداشتند. تیم ملی ما هم یك تیم كامل 14 نفره هستند و من هر روز در تمرینات آنان حضور داشتم. سرمربی هم برنامه ریزی‌های خوبی را برایشان انجام داده است. با توجه به حساسیت های آقای تركاشوند نسبت به شرایط كشور، همه بازیكنان را در قرنطینه قرار داده و حتی اجازه خروج بازیكنان از محل اردو را هم نداده است. برای بازی‌های تداركاتی اصلا بحث مالی مطرح نبود. خوشبختانه آقای تركاشوند هم تیم را خوب هدایت كرد. آقای سجادی وزیر محترم ورزش هم هفته گذشته برای بدرقه تیم ملی حاضر و وعده‌هایی را برای پرداخت پاداش این بازیكنان داد. امیدواریم همانند دوره های گذشته والیبال ناشنوایان كشورمان را روی سكو ببینیم اگر چه كار سختی است. حریف‌های قدرتمندی دارند از جمله روسیه كه همیشه جزء تیم‌های اول و دوم بوده و كشور میزبان یعنی ایتالیا كه بازی دوم ما با این تیم است. بازیكنان امشب ساعت 23 اعزام خواهند شد. امیدوارم جزء 4 تیم برتر جهان قرار بگیریم.

رئیس فدراسیون ناشنوایان از میزبانی مسابقات تكواندو و كاراته گفت: ما امسال میزبان جهانی این دو رشته هستیم. مسابقات در دو رده بانوان و آقایان از تاریخ 27 آبان لغایت 3 آذر ماه انجام و تكواندو در خانه تكواندو، رشته كاراته هم در فدراسیون و سالن هندبال برگزار می‌شود. قطعا 40 تا 50 تیم در هر دو رشته حضور خواهند داشت. با توجه به اولین میزبانی جهانی ما در دو رده امیدوارم كه این رویداد هم بسیار خوب برپا شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش