صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

داورزنی: اگر با مربی ایرانی در المپیك نتیجه نمی‌گرفتیم باعث سلب اعتماد می‌شد/ این مسابقات سنگ محكی برای مربیان داخلی بود

رئیس فدراسیون والیبال گفت: در جلسات قبل از المپیك تصمیم گرفتیم كه با مربی خارجی برویم و جام ملت‌ها را با كادری ایرانی به سرانجام برسانیم.

1400/06/29
10:05

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در گفت و گو با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) گفت: در فرایند رشد والیبال كشور حضور مربیان خارجی همچون ولاسكو نقش مهمی داشتند. خیلی از جوانان گذشته ما در كنار این مربیان تجربه كسب كردند. این باعث شد تا در رده های مختلف سنی از كادری ایرانی استفاده كنیم. تصمیمی كه برای بزرگسالان گرفته شد همزمان با تصمیمی بود كه برای المپیك گرفتیم. در جلسات كارشناسی كه در فدراسیون داشتیم این بحث مطرح بود كه آیا تیم ملی كه به المپیك می‌رود همان تیم برای آسیا برود یا نه؟ از این فرصت استفاده كرده و یك پوست اندازی جدی انجام دادیم. هم معدل سن بازیكنان را كم و معدل قد آنان را بالا بردیم. در فروردین ماه بود كه با توجه به بررسی هایی كه انجام دادیم هم به بازیكنانی كه قرار بود از تیم ملی ملحق شوند و به آسیا بروند و هم به جوانانی كه در سال 2019 با كادر ایرانی قهرمان شدند اعتماد و در همان مقطع عطایی را برای سرمربی گری تیم ملی انتخاب كردیم. اگر ما با مربی ایرانی به المپیك می‌رفتیم و نتیجه نمی‌گرفتیم باعث سلب اعتماد و رفتن به سمت مربیان خارجی می‌شد. در همان جلسات صحبت كردیم كه المپیك را با مربی خارجی رفته و یك فرصتی فراهم نماییم تا با كادری ایرانی به سراغ جام ملت ها برویم. ما بعد از مسابقات قهرمانی جوانان و در دیداری كه با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان موضوع توجه و اعتماد به مربی داخلی را تاكید كردند. برای همین فرصتی فراهم شد تا مقتدرانه در ژاپن پیروز شویم. ژاپن هم برایش خیلی مهم بود تا قهرمان شود ولی جوانان این مرز و بوم ثابت كردند كه هم ارزشمندند و هم می‌شود روی آن‌ها سرمایه گذاری كرد. در حال حاضر هم نوجوانان ما سوم جهان شدند و از طرفی در هر گوشه از كشور استعدادهای مختلفی داریم و در حال كشف كردن بهترین‌ها در رده های سنی پایین تر هستیم كه مرتب پشتوانه داشته باشیم.

وی درباره برنامه فدراسیون برای استفاده از مربیان داخلی در بازی‌های آتی افزود: قطعا این مسابقات سنگ محكی بود كه بتوانیم وضعیت مربیان وطنی را در این سطح بررسی كنیم. ما در هفته های آتی جلسات كارشناسی خواهیم داشت ولی به احتمال زیاد این شرایط را فراهم خواهیم كرد تا برای مسابقات لیگ و قهرمانی جهان سال آینده از كادر ایرانی استفاده كنیم.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان خاطرنشان كرد: ما در سال 2011 با بلاسكو برای اولین بار قهرمان آسیا شدیم. این تیمی بود كه در المپیك 3 الی 4 بازیكن آن بودند. در این مسابقات تركیب تیم كاملا جوان شده بود. بلندقد و جوان ترین تیم این مسابقات بودیم. امیدواری ما هم برای كسب قهرمانی جهان و المپیك بیشتر شد. این تیم قطعا با كسب تجارب بیشتر و رفع نواقص خود جزء بهترین ها خواهد بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش