صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

اسبقیان: درباره عدم اعزام فوتبال 5 نفره اطلاع دقیقی ندارم/ بررسی ها برای مدال های كاروان دقیق بود

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین از نتایج و عملكرد كاروان پارالمپیك ایران مطالبی را عنوان كرد.

1400/06/14
12:37

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در ارتباطی تلفنی با برنامه صبح و ورزش درباره نتایج به دست آمده كاروان پارالمپیك كشور گفت: 10 رشته ورزشی در این مسابقات شركت كردند. 5 رشته از آن شامل تیروكمان، پاراتكواندو، دوچرخه سواری، قایقرانی و نابینایان كه مدیریت این رشته ها را فدراسیون های مربوطه به عهده داشتند. 5 رشته دیگر شامل دوومیدانی، وزنه برداری، والیبال، بسكتبال و تیراندازی را فدراسیون جانبازان و معلولین مستقیما نظارت داشت. در نهایت كاروان ایران با 24 مدال موفق شد درخشش چشمگیری داشته باشد. ما از مدت ها قبل برنامه ریزی خوبی را برای كاروان انجام دادیم. ستاد ورزشی تشكیل و جلسات متعددی در وزارت ورزش برگزار شد. خوشبختانه علی رغم شرایط سخت كرونایی ابتدا اردوها را به صورت غیرمتمركز در استان ها برگزار و سپس با اخذ مجوز از ستاد ملی كرونا و با رعایت سخت شیوه نامه های بهداشتی، اردوها به صورت متمركز در تهران و چند استان مختلف برگزار شد. شرایط پیچیده و سختی بود. خانواده ها و ورزشكاران به لحاظ رعایت این شیوه نامه ها دغدغه داشتند. به هر حال اردوهای ما به نحو شایسته و مطلوبی برگزار شد و اعضای كاروان افتخار بزرگی را برای ایران اسلامی رقم زدند. برای شركت و برگزاری اردوهای تیم ملی جوانان و بازی های پاراآسیایی آمادگی لازم را داریم و مجدد تمرینات را از سر می گیریم.

اسبقیان با اشاره به پیش بینی مدال های كاروان كشور افزود: جلسات مختلفی بخش فنی كمیته ملی پارالمپیك و بخش فنی فدراسیون ها مخصوصا فدراسیون جانبازان و معلولین داشتند. بررسی ها كارشناسی بود. دقیقا عملكرد ورزشكاران در اردوها و مسابقات مختلف و عملكرد رقبای آنان مورد بررسی قرار گرفته بود. جمع بندی كار تخصصی این پیش بینی را به وجود آورد كه نهایتا باعث دقیق شدن این نظرات شد. در این دوره با این مدال ها و تاكنون رتبه سیزدهم را كسب كردیم.


وی در پایان در خصوص عدم اعزام فوتبال 5 نفره اظهار كرد: این رشته كاملا زیر نظر فدراسیون نابینایان با ریاست آقای مظلومی است. قبل از حضور من در فدراسیون این تقسیم بندی اتفاق افتاده است. من به صورت دقیق از این موضوع مطلع نیستم. اجازه دهید در این باره مسئولین این فدراسیون صحبت كنند.


گفتنی است مراسم اختتامیه رقابت های پارالمپیك 2020 توكیو ساعت 15:30 به صورت زنده و مستقیم از برنامه «به سوی افتخار» رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش خواهد شد.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش