صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نوید مشجری: باید در بازی امشب روی دریافت كننده های لهستانی تمركز كنیم

آنالیزور تیم ملی والیبال نوجوانان گفت: بازیكنان ما شرایطشان بهتر شده و امشب با یك بازی تیمی می توانند لهستان را شكست دهند.

1400/06/10
15:37

به گزارش رادیو ورزش؛ نوید مشجری آنالیزور تیم ملی والیبال نوجوانان در گفت و گویی تلفنی با برنامه صبح و ورزش (گروه مسابقات) درباره بازی امروز والیبالیست های كشورمان با تیم لهستان گفت: این تیم از لحاظ فیزیكی شرایطی مثل سایر تیم های راه یافته به این رقابت ها همچون برزیل، روسیه و بلغارستان را ندارد. خیلی بلند قامت نیستند ولی والیبال را بسیار خوب بازی می كنند. با همان الگویی كه تیم بزرگسالان شان دارد بازی خود را انجام می دهند. یك پاسور بسیار خوبی دارند كه مهاجم های آنان را به خوبی تغذیه می كند. ما اگر در این دیدار روی دریافت كننده های آنان كه محوریت بازی هستند برنامه ریزی كنیم قطعا می توانیم پیروز میدان باشیم. تیم ملی ما هم بازی به بازی بهتر شده و شرایطش نسبت به مرحله مقدماتی مقابل لهستان تغییر كرده است.

وی با اشاره به تیم های مختلف از نظر تكنیك و تاكتیك افزود: در بین 8 تیمی كه به مرحله یك چهارم نهایی صعود كردند، واقعا والیبال مدرن بازی می كردند و خیلی از تفكرات در تیم ها دیده نمی شد. بعضی از تیم ها سعی می كردند كه خطای تیمی كمتری داشته باشند و در سیستم های دفاعی خیلی خوب كار می كردند از جمله تیم ایران كه شب گذشته فوق العاده بازی كرد. در كل نمی شود به یك تیم خاص اشاره كرد. شاید یكسری تیم هایی مثل روسیه و بلغارستان خیلی خوب هستند. تیم ایتالیا هم خیلی حیف شد كه این مرحله را از دست داد چرا كه بازی خوبی را به نمایش گذاشت. تكیه تیم های بلغارستان و روسیه هم فقط به تك ستاره های تیم است. اما لهستانی ها كار گروهی زیبایی را انجام می دهند و به یك نفر متكی نیست. ما در سطح نوجوانان صحبت می كنیم شاید بازیكنان ثبات لازم را ندارند. بازی مقابل چك عالی بود. شب گذشته هم حاصل كار تیمی بود كه توانستیم آرژانتین را شكست دهیم. بنابراین ثبات بسیار مهم تر است. ولی به نظر من تیم روسیه شرایطش نسبت به سایر تیم ها بهتر بوده است.

گفتنی است دیدار تیم ملی والیبال نوجوانان ایران و لهستان امروز ساعت 19 به صورت مستقیم از برنامه «گزارش ورزشی» رادیو ورزش پخش می شود.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش