صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

محمد اسبقیان: پارالمپیك جای میدان دیدن نیست

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: امسال ورزشكاران با تصمیم ستاد بازی ها كیفی شده و ورزشكاران با شانس مدال بیشتر در این دوره حضور دارند.

1400/05/30
14:17

به گزارش رادیو ورزش؛ سید محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در گفت و گوی تلفنی با برنامه صبح و ورزش درباره سیاست های فدراسیون و كمیته ملی پارالمپیك گفت: كاروان پارالمپیك بر اساس ستاد مصوب بازی ها، كاروان كیفی بوده و در واقع ورزشكاران شانس مدال و یا ورزشكارانی كه در آسیا مدال كسب كردند به این رقابت ها اعزام شدند. المپیك و پارالمپیك جای میدان دیدن نیست و جای رقابت ها است و مبارزه ورزشكاران كشورهای مختلف برای كسب مدال و افتخار آفرینی است. بر اساس مصوبات ستاد بازی ها از یك سال قبل این موضوع به تصویب رسیده كه كاروان كیفی باشد تا ورزشكاران شانس مدال، حضور داشته باشند.
وی درباره كونیكو یامامورا سرپرست معنوی كاروان افزود: در موضوعات فرهنگی فدراسیون بر اساس دغدغه های فرهنگی كشور به ویژه موضوعاتی كه مقام معظم رهبری به آن تاكید دارند همواره برنامه های پررنگی را داشته است. كاروان ما هم به نام «سردار دل ها» نامگذاری شده و شعار این كاروان توكل، تلاش و افتخار است كه امیدوارم شاهد این افتخارآفرینی باشیم. سرپرست معنوی كاروان هم مادر شهید بابایی و تبعه ایران و اصالتا ژاپنی هستند و این یك كار بسیار ارزشمندی بود كه از سوی كمیته ملی پارالمپیك انجام گرفت.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین با اشاره به شرایط ورزشكاران اظهار كرد: 5 رشته تیراندازی، دو و میدانی، وزنه برداری، بسكتبال با ویلچر و والیبال نشسته جزئ زیرمجموعه این فدراسیون است. به طور كلی 10 رشته جودو، پاراتكواندو، تیراندازی با كمان، پاراكانو، قایقرانی و دوچرخه سواری به این مسابقات با تعداد 62 ورزشكار و 21 كادر فنی با سایر همراهان اعزام خواهند شد. از یك سال گذشته و بعد از ویروس كرونا با تدابیر اتخاذ شده، اردوها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا شد كه همكاری های خوبی از سوی وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی پارالمپیك صورت گرفت. واكسن ورزشكاران زده شد و در بهترین شرایط تمهیدات لازم را چه به لحاظ تغذیه ای و چه به لحاظ روانی برای برگزاری اردوها اندیشیدیم. مشكل خاصی نداشتیم. یكی دو نفر به كرونا مبتلا شدند ولی بعد از بهبودی به تیم پیوستند. امیدوارم با توكل بر خدا و تلاش ورزشكاران و دعای خیر مردم نتایج خوبی را كسب كنیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش