صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

محمدرضا داورزنی: نمایندگان مجلس با وزیر پیشنهادی ورزش همكاری كنند/ از رئیس جمهور بابت انتخاب چهره ورزشی برای وزارت متشكرم

رئیس فدراسیون والیبال علاوه بر صحبت درباره رقابت های والیبال نوجوانان درباره اوضاع ورزش در این سال ها گفت: در این سال ها به بحث ورزش باشگاهی و حرفه ای كمتر توجه شده و وزیر ورزش باید این موضوعات را در راس كار خود قرار دهد.

1400/05/26
14:03

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در گفت و گویی تلفنی با برنامه صبح و ورزش از گروه مسابقات درباره رقابت های والیبال نوجوانان گفت: با توجه به هماهنگی هایی كه با فدراسیون پزشكی و ستاد مبارزه با كرونا به وجود آمده، تمام اقدامات و تمهیدات لازم را برای این كه میزبان این قابت ها باشیم در نظر گرفتیم. از فردا شب اولین تیم به ترتیب وارد تهران می شود. تا روز یكشنبه همه تیم ها در تهران خواهند بود و در هتل مستقر می شوند.
وی با اشاره به حضور مقامات فدراسیون جهانی آسیایی افزود: اعضای كمیته كنترل حضور خواهند داشت ولی تا این لحظه به دلیل محدودیت های كرونایی به صورت قطعی حضورشان مشخص نیست. همه كسانی كه قرار هست بیایند باید رعایت پروتكل ها را انجام دهند. سعی شده این مسابقات در شرایط خاص خودش انجام شود و ما این هماهنگی را با فدراسیون جهانی انجام داده و نمایندگان آن ها به ایران خواهند آمد.
داورزنی در پاسخ به این سوال كه از حضور گزارشگران و خبرنگاران ممانعت شده؟ گفت: ما یك جلسه آنلاین هم امروز ظهر با فدراسیون جهانی داریم. حتی عوامل اجرایی هم باید در حباب باشند. تیم ها از بدو ورودشان به فرودگاه از آن ها تست گرفته می شود و سپس در هتل مستقر می شوند. از هتل هم اجازه تردد به شهر را ندارند. از هتل به سالن تمرین و از سالن تمرین به هتل و غیر از تردد به این مسیرها حق رفت و امد ندارند. همه شرایطی كه در لیگ ملت های ایتالیا انجام شد اینجا هم به همین شكل است. تمام تلاش فدراسیون این است كه با رعایت پروتكل ها و اهمیت به سلامتی بازیكنان و عوامل اجرایی، این مسابقات را به بهترین شكل برگزار كند.

رئیس فدراسیون والیبال عملكرد تیم ملی در المپیك 2020 و آسیب شناسی تیم تصریح كرد: از تركیب 12 نفره تیمف حدود 5 الی 6 نفر آن ها به گروه جوانان اضافه شدند و برای جام ملت هایی كه در كشور ژاپن در دهه اول شهریور ماه برگزار خواهد شد آماده می شوند. ما شهریور هم میزبان هستیم و هم باید تیم بزرگسالان خود را به مسابقات آسیایی بفرستیم. این آسیب شناسی را در زمان مناسبی گذاشتیم تا با حضور كارشناسان به راهكارهای مناسبی برسیم.


او در خصوص استفاده از مربیان خارجی یا داخلی عنوان كرد: ما مسابقات جام ملت های آسیا را با مربی ایرانی شركت خواهیم كرد و با حضور بهروز عطایی و كادر ایرانی به این مسابقات می رویم. اما در خصوص تصمیم در این باره تا المپیك بعدی، اجازه دهید بعد از برپایی جلسات كارشناسی به جمع بندی این موضوع برسیم.

محمدرضا داورزنی از انتخاب وزیر ورزش اظهار كرد: باید تشكر كنم از اقای رئیسی بابت معرفی یك چهره ورزشی چرا كه در این سال ها همواره از این بابت مشكل داشتیم و از چهره های سیاسی و غیر ورزشی به عنوان وزیر ورزش استفاده كردند. خوشبختانه در این دوره به وعده و قول خود عمل و یك چهره ورزشی را انتخاب كردند كه سابقه خوبی را به هم عنوان یك دونده دارند و هم تحصیل كرده ورزش هستند و من بسیار از این اقدام تشكر می كنم. درخواست ما از نمایندگان مجلس این است كه رای اعتماد را بدهند و همكاری كنند.
وی از اقدامات و رویكرد از این وزارت گفت: رویكرد ورزش و جوانان بسیار مهم است. ما در این چهار دهه شرایطی را تجربه كردیم كه مبتنی بر نقطه نظرات و سلایق كه دوستان با نام وزیر داشتند، بحث را دنبال می كردند. ما باید در حوزه های مختلفی مبتنی بر یك برنامه دراز مدت حركت كنیم چه در ورزش قهرمانی چه در ورزش همگانی. نقطه ای كه مغفول شده بحث ورزش باشگاهی و حرفه ای است كه یكی از كلیدی ترین بحث هاست و باید تكلیف وزارت ورزش با فعالیت های باشگاهی مشخص شود و همچنین امكاناتی كه برای توسعه ورزش باید انجام دهیم. نزدیك 32 هزار باشگاه فعال داریم اما امكاناتی كه برای ورزش حرفه ای و باشگاهی ضروری است را نمی تواند عملا این شرایط فراهم كند. یكی دیگر از نكات، توجه به اصل قانون اساسی است كه ورزش را رایگان كرده است. ما در چند سال اخیر از این ناحیه در كشور و استان ها دچار مشكل بودیم و شرایطی در كشور به وجود آمد كه اكثریت اماكن ورزشی را به مزایده گذاشتند و از طرفی فشار آن هم به مردم وارد شد. این نكته را باید وزیر ورزش با نمایندگان حل نماید و نباید این فشار بر گردن مردم باشد. نكته دیگر بحث مسئولیت و رسالتی است كه شهرداری ها دارند و توجه به ورزش همگانی است. اگر می شود این ماموریت را به شهرداری های كشور واگذار كرد، می توان با هماهنگی های لازمی كه انجام می شود با فراغ بال بیشتری به توسعه ورزش همگانی و كسب نتایج بهتر بپردازیم.

شما شنوندگان می توانید برنامه «صبح و ورزش» را از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش