صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 26 تیر، با فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، درباره آخرین وضعیت برگزاری بازی سوپر جام و شهرآورد به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، در ارتباط با آخرین وضعیت برگزاری بازی سوپرجام گفت: ما بازی سوپرجام را قطعاً 30 تیر برگزار می کنیم. ما همیشه تلاشمان را می کنیم که مسابقاتمان با نظم برگزار شود؛ اما امسال اسپانسر باشگاه پیشنهاد داد که بازی شهرآورد را برگزار کنیم و ما هم به احترام هواداران پذیرفتیم.
وی، به مشکلات پیش آمده در زمان برگزاری بازی شهرآورد اشاره کرد و گفت: استقلال و پرسپولیس قبلاً درخواست کرده بودند که 22 تا 27 تیر یک بازی دوستانه در آلمان داشته باشند. ما درخواست این دو تیم را بررسی کردیم و نامه ای برای فدراسیون آلمان فرستادیم و آنها پذیرفتند که در تاریخ 25 تیر این بازی در آلمان برگزار شود. ما هم بر این اساس تاریخ مسابقه سوپرلیگ را 30 تیر اعلام کردیم. متأسفانه اسپانسر بعد از انجام هماهنگی های لازم، اعلام کرد که فرصت باقی مانده تا مسابقه کم است و درآمد کافی را نخواهیم داشت و بازی را 31 تیر بگذارید که ما هم مخالفت کردیم؛ زیرا ما برنامه را اعلام کرده بودیم و برنامه ای که اعلام می شود را نمی توان به همین زودی تغییر داد.
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، تصریح کرد: وقتی هماهنگی ها برای یک بازی انجام می شود؛ تیم ها نمی توانند به راحتی حتی ساعت بازی را تغییر دهند و برای این کار باید تیم مقابل و سازمان لیگ موافقت کند.
فتاحی، ادامه داد: بعد از درخواست اسپانسر و مخالفت ما، مجدداً دو باشگاه درخواست کردند که این بازی انجام شود و اعلام کردند که اگر این بازی برگزار شود، بسیاری از مشکلات مالی ما حل خواهد شد. ما به احترام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و هوادارانشان درخواست اسپانسر را پذیرفتیم و با 3 تیم دیگری که درگیر این مسابقه هستند، هماهنگی های لازم را انجام دادیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که قبل از شروع لیگ یعنی 4 مرداد ماه این مسابقه را انجام دهیم و دو بازی پرسپولیس و فولاد، نفت و سپید رود را به جای پنج شنبه روز یکشنبه برگزار شود. موافقت سه باشگاه هم گرفتیم و همه کارهای آن انجام شد؛ اما متأسفانه خبر رسید که برای برگزاری مسابقه در تاریخ 31 تیر در آلمان از نظر حق پخش مشکل دارند و بازی منتفی شد.
برنامه "صبح و ورزش" با کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • عمده ترین چالش تیم ملی فوتبال از نگاه ذوالفقارنسب

  • واکنش سرمربی تیم فوتسال دختران به لغو سفر المپیک

  • ناری: کاستاراتویچ در حد و اندازه تیم ملی هندبال نیست

  • ماجرای تعطیلی انجمن دارت ایران

  • صعود تاریخی مردان ایران به دسته اول تنیس روی میز جهان

  • دعوت 20 بوکسور به اردوی تیم ملی بزرگسالان

  • انصراف خونه به خونه از فینال جام حذفی

  • دستاورد لیگ برتر برای فوتبال کشور

  • ملزومات یک تیم برای حضور در لیگ برترفوتبال

  • تحلیل داوری جام باشگاه های آسیا