صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" پنج شنبه 22 تیر، با سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال کشور، درباره زمان برگزاری دیدار سوپرجام و شهرآورد استقلال و پرسپولیس به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال کشور، در پاسخ به این سوال که موضع سازمان لیگ در خصوص دیدار سوپرجام فوتبال ایران بین تیم های پرسپولیس و نفت تهران چیست، گفت: مسابقه سوپر جام همان تاریخ 30 تیر برگزار می شود. سوپر جام مانند دیگر بازیهایی که سازمان لیگ اعلام می کند در تقویم آورده شده است. این مسابقات سال قبل انجام شد؛ امسال هم صد در صد انجام می شود.
وی، ادامه داد: بحثی که اکنون مطرح است بازی استقلال و پرسپولیس است که قرار بوده خارج از کشور برگزار شود و تاریخ های متعددی برای این بازی اعلام شده است. دیروز هم با ما تماس گرفته شد؛ اما سازمان لیگ با این تاریخ موافقت نمی کند؛ زیرا ما 30 تیر بازی داریم؛ اعلام هم کرده ایم و امکان تغییر آن وجود ندارد. اگر می خواستیم تاریخ را تغییر بدهیم، ضررش برای تیم پرسپولیس بود. پرسپولیس 31 مرداد باید با الاهلی امارات بازی کند؛ 5 بازی در لیگ و یک بازی سوپر لیگ باید انجام دهد و اگر قرار باشد 31 تیر هم مسابقه بدهد، هر 3،4 روز یک بار بازی دارد و صدمه خواهد دید. پرسپولیس نماینده ما است و همه طرفداران فوتبال دوست دارند که این تیم قهرمان آسیا شود.
فتاحی، تصریح کرد: تیم ها موظف هستند که بر اساس برنامه اعلام شده توسط سازمان لیگ مسابقات را انجام دهند. بازیهای دوستانه هم باید از قبل درخواست داده شود. تیم های استقلال و پرسپولیس برای تاریخ 22 تا 27 درخواست داشتند و موافقت شد که تا آن زمان بازی دوستانه انجام بدهند؛ اما بعد از این تاریخ سازمان لیگ موافقت نخواهد کرد.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، نیز در پاسخ به این پرسش که اگر شما اجازه بازی ندهید، آیا تیم های استقلال و پرسپولیس اجازه رفتن به آلمان و برگزاری شهرآورد را ندارند، اظهار داشت: در آیین نامه سازمان لیگ آمده که هر بازی دوستانه و تورنمنت باید با موافقت سازمان لیگ انجام شود. تقریباً یک ماه گذشته هم فیفا نامه تأکیدی برای فدراسیون ها فرستاد، با این مضمون که با توجه به اینکه زمان پیش فصل مسابقات است و همه تیم ها در اردو به سر می برند، باید بازیهای دوستانه هم با هماهنگی فدراسیون باشد و صد در صد به دریافت مجوز احتیاج است.
برنامه "صبح و ورزش" با اجرای زورقچیان، کارشناسی شهاب قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • آغاز رقابت گیتی پسند در جام باشگاه های آسیا

  • لزوم تغییر قوانین ورزش در دولت دوازدهم

  • وضعیت تیم فوتسال گیتی پسند در ویتنام

  • آخرین وضعیت برگزاری بازی سوپرجام و شهرآورد

  • نهرودی مدیر تیم های ملی بوکس شد

  • اعزام تیم امید به قرقیزستان با ترکیبی ناقص

  • برگزاری جشنواره ملی ضرب و نقل برای پاسداشت آیین پهلوانی

  • حکم دیوان عدالت اداری درباره انتخابات تیراندازی

  • اعزام کاروان کیفی به بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا

  • حریفان نوجوانان ایران در جام جهانی مشخص شدند