صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

رضایی: حسن یزدانی نسبت به بقیه نفرات شانس بیشتری را دارد/ رسیدن به شرایط روحی مناسب كار آسانی نیست


علیرضا رضایی مربی تیم كشتی آزاد ناشنوایان گفت: ما همیشه از نظر مسائل روحی و روانی ضربه خوردیم و در المپیك هم همه شرایط غیرقابل پیش بینی است.

1400/04/07
10:27

به گزارش رادیو ورزش؛ علیرضا رضایی مربی تیم كشتی آزاد ناشنوایان و قهرمان كشتی كشور در ارتباط با برنامه "صبح و ورزش" درباره وضعیت تیم ملی كشتی آزاد گفت: اسامی تیم ملی اعلام شد كه تلفیقی از نفرات باتجربه و جوانان تازه وارد است. فكر می‌كنم با توجه به روندی كه طی كردند با شرایط مطلوبی وارد مسابقه می‌شوند. ما رقیبان سنتی خود را داریم و هر یك از كشتی گیران در وزن خود مدعی هستند. حسن یزدانی نسبت به بقیه نفرات شانس بیشتری را دارد. محمدحسین محمدیان در 97 كیلو، مصطفی حسین خانی هم در وزن 74 كیلو جهش خوبی را داشته و مصمم تر از گذشته شده است. امیرحسین زارع هم جوان تازه واردی است كه بسیار با انگیزه است‌. در مسابقات المپیك همه چیز غیرقابل پیش بینی است ولی بچه ها به لحاظ شرایط جسمی و روحی خوب هستند.

سرمربی تیم كشتی آزاد ناشنوایان افزود: ما همیشه از نظر مسائل روحی و روانی ضربه خوردیم. در حال حاضر با توجه به زمان اندك باقی مانده به مسابقات، ما شاید چند درصدی بتوانیم شرایط جسمی را تغییر دهیم اما آن چیزی كه نفرات ما را در سكوها جا به جا می‌كند، شرایط روحی است چه بسا باید از این بابت به تعالی برسند كه كار آسانی هم نیست. آنالیز و تفكیك نفرات هم از عوامل مهم دیگر در این رقابت ها به شمار می‌رود.

قهرمان كشتی كشور در پایان هم از شرایط تیم ملی كشتی آزاد ناشنوایان برای اعزام به تركیه گفت: این مسابقات كه بسیار حائز اهمیت می‌باشد به صورت آزاد و فرنگی برگزار خواهد شد و گزینشی برای المپیك ناشنوایان است. حدودا یك سالی است كه مسابقات به تعویق افتاده است. میزبان و چند كشور دیگر از جمله روسیه و هند هم جزء تیم های مدعی هستند. كشتی گیران بیش از 6 ماه است كه اردوهای خود را پشت سر گذاشتند و هفتمین اردوی آن ها كه متصل به اعزام می‌باشد هم رو به اتمام است. این مسابقات در رده جوانان و بزرگسالان برپا می‌شود كه كشتی گیران فرنگی 10 تیر ماه و آزادكاران 14 تیر اعزام می‌شوند. تیم كشتی آزاد دوز اول واكسن را دریافت و فرنگی كاران هم امروز واكسن می‌زنند.

دسترسی سریع
صبح و ورزش