صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

فریبا: دیروز خط هافبك و دفاع استقلال حال خوبی را داشت


بهتاش فریبا پیشكسوت و كارشناس فوتبال گفت: استقلال در بحث نفوذ و نگه داشتن و دفاع بازی تبحر داشت و تیم گل گهر هم بازی بسیار منسجمی را به نمایش گذاشت.

1400/04/05
09:27

به گزارش رادیو ورزش؛ بهتاش فریبا پیشكسوت و كارشناس فوتبال در برنامه "صبح و ورزش" درباره وضعیت باشگاه استقلال گفت: شب گذشته استقلال بازی خوبی داشت. تیم گل گهر هم تیم منسجمی است و كادر فنی قوی دارد و نوع فوتبال آن نتیجه گراست. آبی پوشان شرایط شان به گونه ای بود كه خیلی زود به گل رسیدند. تیمی كه نیمه اول 2 گل می‌زند طبیعی است كه تیم حریف در نیمه دوم فشار روی دروازه می‌آورد. البته اولین فرصت برای تیم گل گهر دقیه 2 و 3 بود كه حسینی توانست توپ را به خوبی مهار كند.

او افزود: استقلال در نیمه اول در بحث نفوذ و در نیمه بعدی هم در نگه داشتن و دفاع بازی تبحر داشت. ما در روزی بودیم كه تقریبا نفرات اصلی خود را مثل غفوری، دیاباته، فرشید اسماعیلی نداشتیم. چیدمان تیم خیلی خوب بود. خط هافبك هم بسیار زیبا بازی كرد مخصوصا در وسط و بازی ریگی و مهدی پور كه منجر به گل شد. البته حركت بی‌نظیر قائدی و سر توپ زدن مهدی پور هم در این گل بی‌تاثیر نبود. نیمه دوم هم یك ضربه كاشته داشتیم با توجه به هوش آرمین سهرابیان وقتی كه قائدی توپ را روی زمین زد.

پیشكسوت فوتبال ادامه داد: بازی از نظر فنی قوی بود. چیدمان تیم گل گهر به گونه ای بود كه بلافاصله بعد از خوردن گل ها 3 تعویض داشتند. این موضوع در فوتبال یك مقداری غیرطبیعی به نظر می‌رسد ولی این جرات و جسارت امیر قلعه نویی را نشان می‌دهد كه به سرعت به مشكلات و نواقص تیم خود پی برد و تیم را ترمیم كرد. نیمه دوم هم خوب بازی كردند. خط هافبك و خط دفاع استقلالی ها بسیار روز خوبی را داشتند. خیلی اجازه ندادند كه تیم حریف از زوایای مختلف زمین كه باز شده بود استفاده كنند كه چاشنی شانس هم همراه آن بود.

بهتاش فریبا با اشاره به شاداب تر شدن آبی پوش ها عنوان كرد: این شادبی از اعتماد كادر فنی و مربی ایجاد می‌شود و از اینكه پشت بازیكنان می‌ایستند باعث ایجاد انگیزه و نشاط جمعی می‌شود. بازیكنان هم با همه توان خود برای سرمربی و تیم بازی می‌كنند. اگر بازیكن مربی خود را دوست داشته باشد از هیچ كاری برای خوشحالی او دریغ نمی‌كند. با توجه به تغییرات پی در پی مدیریتی و بحران مالی در استقلال، فرهاد مجیدی روی شاگردان خود از لحاظ روحی بسیار تاثیر گذاشته است. از جیب خود هم پاداش می‌دهد. این مسائل باعث می‌شود كه بچه ها بدانند مربی شان پشت آن هاست‌ و این شادابی خواستن خود بازیكنان است كه از طریق كادر فنی به آنان القا شده است‌. امیدواریم این تغییرات در وزارت ورزش انجام شود و تیم ها بتوانند نفس بكشند.

صبح و ورزش هر روز از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:10 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌گردد.

دسترسی سریع
صبح و ورزش