صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

كارشناس فوتبال: مسی ها فردا فشرده بازی می‌كنند/ بازیكنان از چمن مصنوعی می‌ترسند؟

امیر میرزاییان در خصوص دیدارهای پرسپولیس-مس و استقلال-سیرگوهر مطالبی را مطرح كرد.

1400/04/03
09:33

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر میرزاییان كارشناس فوتبال روی خط زنده برنامه صبح و ورزش درباره بازی مس رفسنجان و پرسپولیس تهران گفت: تیم های استقلال و پرسپولیس با دو بازی‌ خود كه در سوپرجام برگزار كردند مجدد در شرایط تیم قرار گرفتند. یك ماه تعطیلی لیگ هم تیم ها را از شرایط آرمانی دور كرد. بازی های تداركاتی خوبی داشتند اما شرایط مسابقات رسمی به گونه ای دیگر است. چالش بزرگی در رفسنجان وجود دارد و نوع و شكل بازی آن ها باید تغییر كند. تیم پرسپولیس هم این شرایط را درك كرده و از آن استفاده می كند چرا كه بازیكنان مختلفی با قابلیت های متفاوتی مخصوصا برای حمله به دروازه دارد. شهریار مقانلو، عبدی و عیسی آل كثیر در زمین بسیار موثر هستند.

وی افزود: محمد ربیعی از طرف دیگر تصمیم دارد به صورت فشرده در زمین بازی كند و در ضربات ایستگاهی برنامه های زیادی خواهد داشت. دنبال فضاهایی است كه بازیكنان پشت هافبك های دفاعی صاحب توپ شوند و به دروازه پرسپولیس نزدیك شوند. فكر می كنم سرلك خیلی در ایجاد فشردگی نقش دارد و تعادلی كه با احمد نوراللهی به وجود آورده، كمك
شایانی می كند كه تیم رفسنجان از آن مناطق استفاده لازم را نبرد. مناطقی است كه مسی ها از آن زیاد استفاده كرده و به نوعی خط هافبك خود را از بازی خارج كنند و بلافاصله توپ را از آنجا به حمله برسانند.

كارشناس فوتبال با اشاره به وجود چمن مصنوعی در ورزشگاه ادامه داد: تمام بازیكنان از چمن مصنوعی به دلیل ایجاد آسیب دیدگی های مختلف ترس دارند. بازیكنان پرسپولیس هم سعی می كنند با احتیاط بیشتری در این زمین ها بازی كنند. نوع بازی در این زمین ها این است كه به جای اینكه بازیكن توپ را در فضا دریافت كند، توپ را سعی می كند كه در بدن بازیكن جا دهد و این كار را تیم مس به خوبی انجام می دهد. این موارد به علاوه زدن ضربات ایستگاهی و شروع مجدد روی نتیجه برای هر دو تیم اثر می‌گذارد.

میرزائیان همچنین از بازی استقلال تهران و گل گوهر سیرجان گفت: فكر می‌كنم تیم گل گوهر هنوز با همان تركیب ثابت خود بازی می‌كند. با وجود اضافه كردن چند بازیكن اما همچنان مرتصی تبریزی و رضا شكاری در این تیم اثرگذار می‌باشند. بازیكنانی كه اضافه شدند خیلی در تركیب اصلی و شرایط تیم قرار نگرفتند چرا كه تیم پُر مهره ای است و امیر قلعه نویی تیم را بسیار خوب هدایت می‌كند. تیم پر امكاناتی است و اصلا دغدغه مالی ندارد و همین موضوع می‌تواند كمك كند در برابر استقلالی كه این روزها حواشی زیادی مخصوصا در بحث مالی داشته. نوع بازی استقلال در این بازی ها اثرگذار می‌باشد اگر امیر قلعه نویی با دو مهاجم بازی كند و سه دفاعه بازی كردن تیم فرهاد مجیدی می‌تواند در كنترل كردن یونس شاكری كمك كند. اگر 1-3-2-4 بازی كند مهاجمانی مثل تبریزی و نوید عاشوری از كنار زمین اضافه می‌شوند.

برنامه صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش