صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی: همه حقوق ورزشكاران به صورت یك جا با آن ها تسویه می شود


پیمان فخری درباره جلسه روز گذشته ویژه المپیك توكیو و دیگر حواشی اخیر ورزش كشور مطالبی را مطرح كرد.

1400/04/02
09:35


به گزارش رادیو ورزش؛ در برنامه " صبح و ورزش " پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی درباره جلسه روز گذشته مسئولین ویژه المپیك توكیو گفت: آخرین جلسه ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیك بود كه در روز گذشته در محل وزارت ورزش و با حضور وزیر محترم، معاون وزیر، ریاست و مسئولین كمیته برگزار شد. از مهمترین نتیجه این جلسه انتخاب پرچمدار المپیك بود كه پس از بحث و نظرسنجی كه از روسای محترم فدراسیون انجام شده بود 4 ورزشكار به مرحله نهایی برای گزینه پرچمداری انتخاب شده بودند كه در نهایت صمد نیكخواه بهرامی كاپیتان تیم ملی بسكتبال به عنوان پرچمدار این دوره از رقابت ها انتخاب شد.

وی با اشاره به ورزشكاران دیگر برای انتخاب پرچمداری افزود: تیم هایی باید انتخاب می شدند كه در آن زمان در توكیو حضور داشتند كه خیلی از تیم ها در جدول های زمانی مختلف اعزام می شوند كه در زمان افتتاحیه 7 تیم ورزشی ما حضور داشتند و نیكخواه بهرامی از بین میرهاشم حسینی از تكواندو، علی پاكدامن از شمشیربازی و میلاد عبادی پور هم از والیبال بود كه با اكثریت آراء انتخاب شد.

رئیس مركز نظارت بر تیم های ملی ادامه داد: موضوع بعدی جلسه بحث حقوق قهرمانان بود ك با چالشی مواجه بودیم از این منظر كه حدود یك سال و نیم تا دو سال از نفراتی كه كسب سهمیه كرده بودند و قرار بود وارد المپیك شوند گذشته بود. در برخی از رشته ها مثل كشتی در چند وزن كه ورزشكاران كسب سهمیه كردند در برابر نفرات اعزامی متفاوت هستند. ستاد عالی به نفراتی كه سهمیه كسب كردند حقوق 5 میلیونی را به مدت 18 ماه پرداخت كرده است. بقیه ورزشكارانی كه سهمیه ای ندارند و قرار شد برای جبران زحمات آنان كل حقوق شان به صورت یك جا پرداخت شود. 11 نفر هم در دور جدید سهمیه گرفتند كه آنان هم كل حقوق خود را به صورت یك جا دریافت می كنند.

فخری در پاسخ به این سوال كه مانع حضور علی پاكدامن به عنوان پرچمدار شد، اظهار كرد: مجتبی عابدینی هم در نظرسنجی های دور اول انتخاب شده بودند. ما 5 سال هست كه برای روز 2 مرداد زحمت كشیدیم و حالا در 1 مرداد پاكدامن خود را خسته كند و به دلیل مسائل امنیتی 6 ساعت آن ها را زودتر فرا می خوانند كه این اتفاق باعث از دست رفتن فردای ورزشكار ما می شد. من علی رغم اینكه یك اتفاق بزرگی محسوب می شد ولی هدف اصلی در المپیك كه كسب سهمیه است را اولویت قرار دادم و ضمن احترام به جامعه ورزشی شمشیربازی این اجازه را به او ندادم.

او همچنین از حواشی اخیر كاراته عنوان كرد: كمیته دغدغه خود را به این موضوع به عنوان یكی از رشته های مهم ورزشی كشور ابراز كرد. جلسه خوبی را داشتیم و من از رئیس فدراسیون تشكر می كنم كه به خاطر ورزش كشور كوتاه آمدند و حداكثر ظرف مدت 48 ساعت از این بحران جلوگیری كردند. اجازه بدهیم كه كاراته وارد حاشیه نشود. از عصر گذشته هم بچه ها تمرینات خود را شروع كردند.

پیمان فخری در پایان گفت: 10 تیر ماه مراسم بدرقه خوبی را خواهیم داشت و كلیه ورزشكاران در آن حضور دارند كه بتوانیم گردهمایی و برنامه های فرهنگی خوبی برای آنان داشته باشیم. در تیر ماه هم فضای المپیكی خوبی در كشور حاكم می شود. در بیلبوردهای سطح شهر هم شاهد تصاویر ورزشكاران خواهیم بود كه امیدوارم اتفاقات خوبی را در المپیك توكیو رقم بزنیم.

گفتنی است برنامه صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش