صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

در آستانه بازی پرسپولیس و تراكتورسازی؛ سید صالحی: تفكر خطیبی این است كه بازی بسته تری داشته باشد/ او روحیه شكست ناپذیری را به بازیكنان خود القاء می كند

سید مهدی سید صالحی گفت: شرایط پرسپولیسی ها بهتر است و خطیبی چاره ای ندارد كه به بازیكنان جوانش اعتماد و از آن ها در زمین استفاده كند.

1400/03/30
09:38

به گزارش رادیو ورزش؛ سید مهدی سید صالحی كارشناس و بازیكن اسبق پرسپولیس و استقلال در "صبح و ورزش" در خصوص دیدار امروز سرخ پوشان پایتخت و تراكتور گفت: شرایط پرسپولیس نسبت به تراكتور بهتر است هم از لحاظ اینكه در لیگ برتر برای كورس قهرمانی می جنگد و هم این كه هر دو تیم توانستند از مرحله مقدماتی جام باشگاه های آسیا صعود كنند. و تفاوت دو تیم این است كه تراكتورسازی اشكان دژاگه و مسعود شجاعی را ندارد و شرایط ایده آلی برای این تیم نیست و مدیرعامل های مختلفی را از ابتدای فصل از دست داده و همه این تغییرات باعث شد كه تاثیرش در تیم مشهود باشد و رسول خطیبی كاری جز این ندارد كه بتواند نفرات جدید و جوان تر را جایگزین بازیكنان با تجربه كند و ساختار تیم را تغییر دهد و ما این را در بازی های آسیایی دیدیم مخصوصا در فاز دفاعی كه تغییرات محسوسی را خطیبی ایجاد كرده بود. بعد از بازی های آسیایی هم با مصدومیت هادی محمدی و خانزاده از لحاظ دفاعی مشكل پیدا كردند و بازی چند هفته قبل هم توانستند ماشین سازی را ببرند و اگر در بازی امروز انرژی و آمادگی ذهنی بیشتری داشته باشند موفق تر خواهند بود.

او با اشاره به نقاط قوت تراكتور افزود: از نظر من خط هافبك این تیم و جایی كه سامان نریمان جهان و عباس زاده هستند تاثیرگذاری بیشتری دارد و رفتن احسان حاج صفی به سپاهان برای این تیم بسیار موثر بوده و بازیكنان تراكتور جوان هایی هستند كه می خواهند خودشان را نشان دهند. تیم پرسپولیس و سپاهان تیم هایی هستند كه از سبك بازی مالكانه برخوردارند و دنبال این هستند كه بتوانند بازی های تركیبی از دروازه داشته باشند و قطعا تفكر رسول خطیبی این است كه امروز بازی بسته تری را انجام دهد چون ساختار و شاكله پرسپولیس چندین سال است كه در كنار یكدیگر شكل گرفته و بازیكنانی هم كه اضافه شدند خودشان را به تاكتیك مربی و تیم رساندند و تیمی امروز برنده است كه كمترین اشتباه را داشته باشد.

بازیكن اسبق پرسپولیس ادامه داد: من با رسول خطیبی همبازی بودم  و از تفكرات او شناخت دارم و زمانی هم كه بازیكن بود از شكست دوری می كرد و در حال حاضر هم این ویژگی و تفكرات را به بازیكنان خود القاء می كند. و یكی از عواملی كه می تواند موثر باشد، موارد انگیزشی خطیبی به شاگردانش است تا بتواند آن ها را نسبت به جنگندگی بیشتر ترغیب نماید چرا كه بازیكنانی هستند كه خود خطیبی به آنان اعتماد كرده و در كل به تیم نگاه جوان گرایی دارد تا از آنان هم در كنار بازیكنان باتجربه استفاده كند تا تركیب خوبی داشته باشد.

سید مهدی سید صالحی در پایان هم از سرمربی تیم ملی و حضور كی روش گفت: اگر قرار بود كی روش باشد چرا رفت؟ و اگر وضعیت فدراسیون ما این است كه ساختارش آشفته شده چرا اسكوچیچ را آوردیم؟ اگر ما زمان داشتیم مشكلی نبود و می گفتیم كه قرار است یك مربی را جایگزین كنیم كه تیم را بشناسد و با روحیات بازیكنان آشنا شود و یك مربی در شان فوتبال ایران باشد ولی زمانی كه بازی های ما در شهریور ماه آغاز می شود كدام مربی می تواند در این زمان محدود با بازیكنان و احساسات و لیگ ما آشنا شود. اسكوچیچ مدتی ایران بوده و درسته در لیگ های مختلف حضور داشته ولی خوب چند بازی را برنده شده و این انگیزه را به بازیكنان القا كرده. اجازه دهیم كار خود را برای تیم انجام دهد و ما اگر قرار هست كاری انجام دهیم كادر فنی تیم را تقویت كنیم و یك مدیر می خواهیم كه بتواند بازیكنان را از لحاظ انگیزشی در سطح بالا نگه دارد. و ما باید كمك كنیم كه اتحاد و همدلی در بازیكنان ما پر رنگ شود و دنبال مسائل حاشیه ای نباشیم و فدراسیون باید به سرعت تصمیم گیری كند و به دنبال بازی های تداركاتی باشیم و اگر قرار بود اسكوچیچ نباشد باید قبل از این بازی ها تصمیم گیری می كردیم.

دسترسی سریع
صبح و ورزش