صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

آرمات: قطعا با روش الكنو نتایج خوبی را در المپیك كسب می كنیم

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان كشور گفت: الكنو به این بازی ها نگاه تداركاتی دارد و به دو مورد سرویس با ریسك بالا و تشكیل دفاع 3 نفره بسیار اهمیت می دهد.

1400/03/29
09:15

به گزارش رادیو ورزش؛ صبح و ورزش در گفت و گویی تلفنی به صورت زنده با مسعود آرمات سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان كشور در خصوص بازی های والیبال و سرمربی گری الكنو گفت: انتقادهای مختلف شنوندگان را شنیدم. الكنو در زمان ورود خود به ایران تا مسابقات زمان كمی را داشت و به همراه دستیارش سعی كرد كه سیستمی كه در روسیه از تیم دیده بودیم را اجرایی كند یعنی زدن سرویس با ریسك بالا كه در بازی های قدیم كم شاهد این اتفاق بودیم و مورد بعدی تشكیل دفاع 3 نفره می باشد كه به این دو مورد به عنوان تغییرات اصلی تیم ملی نگاه می كند و در حال اجرا كردن آن می باشد.

او افزود: الان می بینیم كه بازیكنان سرویس زن با ریسك بالا را جایگزین بازیكنان با سرویس موجی كرده و سعی او بر این است كه سرویس های با ریسك بالا را در بازیكنان نهادینه كند تا رسیدن به المپیك بتوانیم از آن به خوبی استفاده نماییم. حتی من در تیم نوجوانان هم تمرینات سرویس های پرشی را انجام می دهم و به این امر اصرار دارم تا زمانی كه به مراحل بالاتر و تیم های بزرگسالان و جوانان رسیدند، مربیان بتوانند از این قابلیت آنان استفاده كنند.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان عنوان كرد: در دوره های قبل مربیان با تركیب 7 نفره اصلی به زمین می رفتند ولی الكنو تمام بازیكنان را در شرایط سخت قرار می دهد و در حال محك زدن آنان برای حضور قوی در المپیك است تا تركیب اصلی را به دست آورد. عبادی پور در بازی با آلمان تغییراتی داشت همیشه از او در پست 2 استفاده می كردیم و محمد موسوی كه مدتی دور از پاسور بازی كرد در صورتی كه چند سالی بود كه نزدیك پاسور بوده ولی دوباره به كنار پاسور برگشت. الكنو به این دیدارها به دید بازی تداركاتی نگاه می كند تا به تركیب اصلی برسد چه بسا 70 درصد این اتفاق رقم خورده است و قطعا در المپیك با روشی كه الكنو پیش می رود نتایج خوبی را رقم خواهیم زد.

گفتنی است برنامه صبح و ورزش را می توانید هر روز از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 7 و 10 دقیقه صبح از رادیو ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش