صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

امیر میرزاییان: هیچ گارانتی ای برای حضور مربیان خارجی در تیم ملی فوتبال وجود ندارد

كارشناس فوتبال كشور گفت: در بازی شب گذشته ایران و عراق برنده دیدار شدیم اما همچنان از لحاظ كادر فنی مشكل داریم.

1400/03/26
10:47

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر میرزاییان كارشناس فوتبال كشورمان روی خط زنده برنامه "صبح و ورزش" آمد و از شرایط فنی تیم ملی فوتبال در بازی شب گذشته گفت: تیم ملی كشور در طول 90 دقیقه نسبت به بازی اشراف كامل داشت و حتی می توانست شرایط بهتری هم فراهم كند ولی زمانی كه حساسیت بازی بالا می رود، دغدغه ها و احساسات و كنترل بازی از دست بازیكنان خارج می شود. هدف این دیدار برای ما گرفتن 3 امتیاز بازی بود. ما برنده شدیم اما همچنان اشكالات فنی داریم و در نیمه اول وقتی بازی را شروع كردیم دیدیم كه با یك فشردگی همراه هستیم. ما حتی می توانستیم زودتر به گل برسیم وقتی قلی زاده چپ پا در راست و جهانبخش راست پا در چپ زمین بازی می كند نشان دهنده این است كه ما فقط به عمق كار داریم و طوری بازی می كردیم كه باب میل عراق بود به آن فشردگی دامن می زدیم و باید جا به جایی در زمین صورت گیرد به طور مثال اگر در چپ شرایط حمله را داریم باید بازیكنان را در جریان آورده و از بازیكنان مختلف استفاده كنیم و یك بازیكن را از بین نبریم. در تمام فوتبال دنیا وینگر ها مرتب در حال جا به جایی هستند و ما می توانستیم در دقایقی این جا به جایی را انجام دهیم چرا كه این اتفاق در تیم های بزرگی همچون بایرن مونیخ هم رخ می دهد و با این جا به جایی می توانستیم ارسال های زودهنگام انجام داده و ضرباتی به عمق بزنیم.

وی ادامه داد: ما می توانستیم فرصت های بیشتری برای گل زدن داشته باشیم چرا كه در بحث ارسال ها در این 4 بازی اخیر عملكرد خیلی خوبی نداشتیم. احسان حاج صفی را در بازی های گذشته خیلی با كیفیت ندیدیم و او به نسبت قبل با تجربه تر شده چه بسا دیدیم كه در یك لحظه حاج صفی تاثیرگذار و باعث آن پاس گل شد. در چنین بازی هایی ما احتیاج به یك تعدادی از بازیكنان فشار گیر داریم كه فشار بازی و روانی تیم را بگیرند كه تجربه در این امر بی تاثیر نیست و به نوعی نباید بازیكنانی از جمله مهدی قائدی و مهدی ترابی را زمانی كه احساسی عمل می كنند از بین ببریم.

كارشناس فوتبال افزود: وقتی گل زدیم شكل بازی به گونه ای بود كه به بازی سرعتی نیاز داشتیم. عراق در شروع دیدار عقب بازی می كرد و زمانی كه تیمی عقب بازی می كند ما به بازیكنان قدرتی نیاز داشته و زمانی كه گل را می زنیم و تیم به جلو می آید ما به بازیكنانی احتیاج داریم كه به فضا نیاز دارند و در فوتبال اینكه نسبت به موقعیت و زمان درك داشته باشیم خیلی مهم است. تیم ملی صعود كرد ولی این صعود با تمام پتانسیل و ظرفیتش نبود و چون عراق صعود خود را قطعی می دانست تلاش زیادی برای این رقابت نداشت. ما حتی دیدیم كه شجاع خلیل زاده كه بازیكن احساسی است و به حاشیه می رود آمادگی زیادی پیدا كرده و آرام تر بود كه این نشان دهنده این است كه تیم ملی قبل از بازی آمادگی لازم را از لحاظ ذهنی و آرامش روانی كسب كرده و هیچ گارانتی برای حضور مربیان گران قیمت خارجی وجود ندارد و این شاید مسیر و سرفصلی تازه را برای فوتبال ما ایجاد كرد كه با همین ظرفیت ها بتوان بازی ها را پیش برد.

امیر میرزاییان در پایان از روند تیم ملی در مراحل بعدی گفت: نیازی نیست كه خیلی تركیب تیم را تغییر دهیم چرا كه بازیكن با كیفیت زیادی را در تیم داریم و فقط باید به لحاظ ذهنی این تیم را باور كنیم و به نظر من جای یك یا دو بازیكن در تیم خالی است كه تغییرات آن منوط به تصمیم كادر فنی می باشد و چه بسا اگر ما در ابتدای بازی ها با تیم های هنگ‌ كنگ و بحرین با دید تداركاتی بازی نمی كردیم  شاید این شرایط كنونی را نداشتیم و باید با توجه به ظرفیت های موجود، تیم را هدایت نماییم.

گفتنی است شما می توانید هر روز از ساعت 7 و 10 دقیقه صبح از موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز شنونده برنامه صبح و ورزش باشید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش