صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

همزمان با برد تیم ملی فوتبال؛ فنایی: لیاقت فوتبال كشور پیروزی های بیشتر از این است/ داور متزلزل قضاوت كرد

محمد فنایی پیشكسوت داوری معتقد است كه داور در دیدار شب گذشته ایران و عراق طوری قضاوت می كرد كه بتواند تعادل را ایجاد نماید.

1400/03/26
08:55

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد فنایی پیشكسوت داوری كشور در ارتباطی تلفنی با صبح و ورزش در خصوص داوری بازی شب گذشته تیم فوتبال ایران گفت: یك پیروزی اینچنین را نباید خیلی بزرگ كنیم چرا كه لیاقت كشور و فوتبال ایران بیشتر می باشد. ایلگیز تانتاشف 37 ساله كه برای این بازی حساس انتخاب شده بود خیلی با ایرماتوف فاصله داشت و بسیار متزلزل قضاوت كرد. در  محوطه های جریمه هم خیلی اتفاق خاصی رخ نداد و یك یا دو اخطار هم بازیكنان ما بی جهت گرفتند و توپ های محوطه جریمه هم نمی توانست خطای هَند باشد. خطا بر روی مهدی طارمی خیلی مشهود نبود كه بتوانیم آن را خطا محسوب كنیم. داور طوری قضاوت می كرد كه بتواند تعادل را ایجاد نماید به گونه ای كه یك كارت به تیم ما و یك كارت به تیم حریف میداد.

وی افزود: بازیكنان باید دقت كنند چه بسا مراحل و بازی های بعدی برای تیم ما به تناسب سخت تر و حساس تر می باشد. فكر نمی كنم این كارت های زرد در بازی های بعدی باقی بماند.

پیشكسوت داوری ضمن تبریك به مردم و جامعه ورزشی كشور در پایان عنوان كرد: اگر عراق در بازی دیشب با خشونت و حاشیه بازی می كرد، به مشكل برمیخوردیم چون ما هم تیم و مهره های قوی ای داریم و بازیكنان قیمت بسیار بالایی پیدا كردند و در تیم های اروپایی حرف برای گفتن دارند و كادر فنی تیم هم خیلی بی حاشیه و ساكت است و امیدوام تیم ملی در مراحل بعد هم با همین ثبات و صلابت پیش رود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش