صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سه مرحله اردو تا برگزاری المپیك خواهیم داشت

ابراهیم مهربان گفت: نفرات اعزامی به مسابقات المپیك معرفی شدند و بعد از این مسابقات نفرات اعزامی به نروژ را هم مشخص خواهیم كرد.

1400/03/23
11:23

به گزارش رادیو ورزش؛ مهمان تلفنی برنامه امروز "صبح و ورزش" ابراهیم مهربان عضو كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد كشور بود.

ابراهیم مهربان گفت: بعد از پایان مسابقات قزاقستان كادر فنی با هماهنگی فدراسیون كشتی به جهت انتخاب قوی ترین تیم برای اعزام مسابقات المپیك و نیز كسب 3 سهمیه باقی مانده از مسابقات قزاقستان و برگزاری مسابقات مختلف داخلی، خارجی، انتخابی و لیگی، در پایان كادر فنی اعلام كرد آخرین مرحله انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات المپیك تورنمنت لهستان جام زیلكوفسكی است. تیم اعزام شد و با توجه به نتایجی كه در آن جا اتفاق افتاد، نفرات باقی مانده انتخاب و روز گذشته هم كادر فنی 6 نفر اعزامی به مسابقات المپیك را معرفی كرد.

مهربان همچنین از روند تمرینات تیم مطالبی را مطرح كرد: ما بعد از این تمرینات هیچ مسابقه ای مد نظر كادر فنی نیست و فكر می كنم سه مرحله اردو تا مسابقات و اعزام تیم خواهیم داشت و امیدوارم كه كشتی گیران بتوانند بهترین مبارزات و نتایج را در المپیك كسب نمایند.

او درباره نفرات اعزامی مسابقات نروژ بعد از المپیك اظهار كرد: با توجه به اینكه فاصله مسابقات المپیك تا مسابقات جهانی نروژ كم می باشد و ما هم مهمترین مرحله انتخابی برای مسابقات جهانی را با عنوان " جام پهلوان تختی" برگزار كردیم و نفراتی كه از آن مسابقات منتخب شدند یك تعدادی از آن ها به جام علی اف اعزام می شوند و بعد از مشخص شدن نتایج جهت حضور تیم در مسابقات جهانی نروژ تصمیم گیری خواهیم كرد و قطعا نفراتی كه در مسابقات المپیك بتوانند مدال كسب نمایند، بدون انتخابی در مسابقات جهانی نروژ شركت خواهند كرد.

عضو كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد كشور در پایان ادامه داد: امید داریم كه در فاصله 40 روزه برای هیچ یك از كشتی گیران آسیب جدی به وجود نیاید چون ورزش كشتی بسیار سنگین می باشد ولی ما همه پیش بینی ها را انجام داده حتی لیست هایی از قبل به مسئولین مسابقات ارائه شده كه در صورت بروز اتفاق خاصی نفرات دوم، سوم و بعضا چهارم در اردو و در كنار نفرات اصلی حضور دارند و در كنار این افراد تمرین خواهند كرد و این پیش بینی ها نه تنها برای مسابقات المپیك بلكه برای مسابقات آسیایی هم در نطر گرفته می شود.

صبح و ورزش را می توانید هر روز از ساعت 7 و 10 دقیقه صبح از شبكه رادیویی ورزش گوش فرا دهید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش