صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 19 تیر، با مهندس کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک، پیرامون پنجمین دوره رقابتهای آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ مهندس کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک، در خصوص نشستی که چند روز گذشته با مسئولان ورزش ترکمنستان برگزار شد و دستاوردهای این جلسه، گفت: پنجمین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی قرار است از 26 شهریور لغایت 7 مهر در عشق آباد کشور ترکمنستان برگزار شد. در این دوره علاوه بر کشورهای آسیایی که 45 کشور هستند، شورای المپیک آسیا این فرصت را به 24 کشور اقیانوسیه نیز داده است؛ بنابراین مجموعه کشورهایی که در پنجمین دوره بازیهای آسیایی شرکت می کنند، 69 کشور هستند. در این دوره نسبت به دوره های قبل هم به لحاظ کمی و کیفی رقابتهای متفاوتی را شاهد خواهیم بود.
مهندس هاشمی، خاطرنشان کرد: بازیهای آسیایی از سال 2013 با هنرهای رزمی ادغام شد. یکی از تفاوتهای این دوره با دوره های در تعداد رشته هاست. در سال 2013 مجموعاً 11 رشته برگزار شده بود که از این تعداد کشورما در 9 رشته شرکت کرد؛ اما امسال مجموع رشته ها 22 رشته است؛ یعنی 11 رشته نسبت به دوره قبل افزایش پیدا کرده است. پیش بینی ما این است که بین 20 تا 21 رشته را حضور قطعی داشته باشیم.
وی، در پاسخ به این سوال که آیا کاروان ما کیفی است یا کمی، اظهار کرد: کاروان ما به طور کلی کیفی است؛ اما در بخش بانوان یک مقدار نگاه کمی داریم؛ البته این نگاه همیشه بوده تا حضور پررنگ تری داشته باشیم.
تنها رشته تیمی که از کشورمان در رقابتها حضور خواهد یافت، فوتسال است که صاحب عنوان دوره قبل هستیم و مقام اول را بدست آورده بودیم.
رئیس کمیته ملی المپیک، در پایان افزود: کشور میزبان سرمایه گذاری بسیار خوبی به خصوص در بحث زیرساخت ها انجام داده است. به نظر می رسد که میزبانی خوبی را شاهد باشیم. امیدوارم که کاروان ما بتواند نتایج بهتری از دوره قبل کسب کند.
برنامه "صبح و ورزش" با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی شهاب قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • پاسخ مسئول برگزاری مسابقات سنگنوردی دهه فجر به حواشی

  • مقصران سقوط تیم پاس به لیگ دسته سوم

  • اعزام تیم ملی بوکس به تورنمنت بلغارستان

  • تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک و تصمیم گیری در مورد تعداد نفرات اعزامی

  • بررسی شرایط فدراسیون والیبال (قسمت اول)

  • دلایل شکست ذوب آهن در مقابل الدحیل قطر

  • انتظارات از نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا

  • ارزیابی مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال کشور

  • آغاز مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر در زنجان

  • اعزام تیم های ملی دوچرخه سواری برای شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا