صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

ذوالفقار نسب: فوتبال ما به شخصیت واقعی خود برگشته است

بیژن ذوالفقار نسب كارشناس فوتبال گفت: خوشبختانه تیم ملی فوتبال با كمترین حاشیه در حال بازی كردن است و حفظ آرامش بازیكنان در برابر عراق ضروری است.

1400/03/22
11:43

به گزارش رادیو ورزش؛ بیژن ذوالفقار نسب مربی، بازیكن اسبق و كارشناس فوتبال روی خط تلفنی برنامه "صبح و ورزش" آمد.

بیژن ذوالفقار نسب در خصوص روند تیم ملی فوتبال بعد از حضور اسكوچیچ گفت: خوشبختانه فوتبال ما با توجه به ظرفیت های بالای خود در همه بخش ها روز به روز و بازی به بازی توانمندی و قابلیتش را به اثبات رسانده و نشان داده كه در روزهای سخت و بحرانی كه انتظار گرفتن نتیجه وجود ندارد، جوانان خوب و باهوش كشور كارهای اثرگذار انجام می دهند. چند وقتی بود كه خیلی ها باور و نظرشان نسبت به تیم ملی تغییر كرده بود ولی توجه به روابط بین المللی در انتخاب مربیان شایسته و كسی كه بتواند تیم ایران را رهبری و به مقصود اصلی رساند و آن را در مسیر راهیابی خوب به جام جهانی هدایت كند را كم داشتیم كه ما موفق شدیم یك مربی بسیار كم حرف و دارای برنامه را به تیم آورده در حالی كه خیلی ها انتقاد كردند و باور نداشتند كه این مربی كه سه سال در ایران حضور داشته و نتایج خوبی هم نگرفته، در تیم ملی ما با درایت و دانشی كه داشته تیم‌ را به لحاظ فنی و قابلیت های جسمانی و شخصیتی هدایت كرده و ما با كمترین هزینه بهترین نتایج را كسب كردیم. خوشبختانه تیم هم با كمترین حاشیه در حال بازی كردن است و فوتبال ما به شخصیت واقعی خود برگشته است.

كارشناس فوتبال در پاسخ به برنامه ریزی و طراحی تاكتیكی تیم در برابر 3 حریف گذشته خود افزود: ما در بازی های قبل خود با 2 تا از تیم هایی كه جزء تیم های درجه دو یا سه قاره آسیا بودند بازی كردیم و تیم ملی ما طی سال های اخیر بازی هایی كه در زمین آن ها انجام داده بسیار ناموفق عمل كرده و من به یاد ندارم در این زمین ها پیروزی هایی داشته باشیم و همیشه بحرینی ها حساسیت های زیاد و شرایط غیرمتعارفی را برای ما ایجاد می كردند. ولی تیم ما با همین كادر و با همین امكانات بسیار ضعیف توانست سه بازی را در خاك بحرین با 15 گل زده و یك گل خورده داشته باشد كه در هر بازی با یك تركیب و روش جدید و با اقتدار كامل بازی را پیش می برد.

وی ادامه داد: برای رقابت باقی مانده با عراق توصیه من این است كه بازیكنان آرامش و تمركز خود را حفظ كنند قابلیت ها و راهكارهایی كه مربی ایجاد كرده است را عملی نمایند و آخرین بازی كه از مهمترین بازی های ما محسوب می شود بتوانیم خوب بازی را كنترل كنیم. قطعا ما همچنان همه ظرفیت و توانایی های خود را نشان نداده و استفاده نكردیم و ما می توانیم با آرامش تیم عراق را هم پشت سر گذاشته و با اقتدار به جام جهانی راه پیدا كنیم.

ذوالفقاز نسب در پایان اظهار كرد: ما فوتبالیست های خوب و امكانات مناسبی را داریم و مشكل بزرگ ما عملكرد ضعیف مدیریتی است كه نتوانستند از همه ظرفیت ها استفاده كنند چرا كه با سابقه طولانی ما در این حوزه، هنوز نماینده ای در AFC نداریم در حالی كه می توانستیم حتی در فیفا هم نماینده ای داشته باشیم اما به دلایل شرایط مدیریتی نمی توانیم از خود دفاع و منافع كشور را استفاده نماییم.

دسترسی سریع
صبح و ورزش