صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سیدعباسی: استاندارد سرویس زدن ما از تیم های دنیا پایین تر است

جهانگیر سیدعباسی كارشناس والیبال گفت: از روزی كه الكنو آمد هر روز تمرین سرویس داشتیم و یكی از علت های هدر رفتن آن در بازی های آخر پایین بودن استاندارهای جهانی پرتاب سرویس ما می باشد.

1400/03/22
10:27

به گزارش رادیو ورزش؛ مهمان تلفنی امروز برنامه "صبح و ورزش" جهانگیر سیدعباسی بازیكن اسبق و كارشناس والیبال بود.

جهانگیر عباسی با اشاره به عملكر تیم والیبال كشور گفت: ما اگر بخواهیم ارزیابی درستی داشته باشیم باید بدانیم كه هدف گذاری تیم چه بوده. واقعا الكنو بخاطر كسب نتیجه تیم را نبرده بلكه به عنوان یك فاز آماده سازی برای حضور در المپیك این رقابت ها را می بیند و هدف اصلی ما این است كه درالمپیك جزء 4 تیم برتر باشیم و از طرفی خیلی از بازیكنان دیر به تیم اضافه شدند برای مثال میلاد عبادی پور فقط یك هفته با اردو تمرین كرد‌، محمد موسوی هم 7 الی 10 روز  تمرین داشت. كریمی و اسفندیار هم از آمادگی بدنی به دور بودند و هدف گذاری این بود ك بازیكنان این مسابقات آمادگی بیشتری كسب كنند كه به نظر میرسد الكنو با این هدف استراتژی دقیقی را در پیش گرفت. و شاهد این موضوع هستید كه همه بازیكنان را به كار گرفته و حتی بازیكنان ذخیره ما هم آب دیده تر شدند و تجربه حضور در مسابقات بین المللی و رسمی را پیدا كردند و از طرفی بازیكنان اصلی هم به سطح بالایی از تجربه رسیدند.

كارشناس والیبال در پاسخ به نحوه دو بازی آخر و آمار هدر رفتن سرویس های این بازی ها افزود: از روزی كه الكنو آمد هر روز تمرین سرویس داشتیم كه این كار  با شمارش و هدف گذاری خاصی همراه بود و خود او هم اعلام كرد كه استاندارد ما به لحاظ پرتاب سرویس از تیم های برتر دنیا پایین تر است. حتی در تمرین های سرویس دستگاه سرعت سنج هم آورده و هر روز آن ها را روی منحنی قرار میداد و نمودار نشان دهنده این بود كه ما در چه شرایطی هستیم و به كجا باید برسیم و یكی از مواردی بود كه الكنو از روز اول به آن تاكید داشت. در خصوص دو بازی آخر هم خیلی واضح است كه می توانست تعویص هایی انجام شود و خیلی از رسانه ها می پرسند كه چرا عبادی پور تعویص نشد اگر هدف گذاری ما این بود كه بازی را ببریم باید بازیكنی كه نمی توانست عملكرد خوبی داشته باشد را خارج می كردیم ولی عبادی پور بازیكنی نیست كه بتوانیم در المپیك جایگزینش نماییم ما بایستی اجازه دهیم در این مسابقات در بازی ها حضور داشته و تحت فشار قرار گیرد تا میزان آمادگی او افزایش پیدا كند حتی اگر برنده بازی نباشیم، چرا كه باید این مسابقات را هزینه نماییم تا هم در المپیك نتیجه بگیریم و هم میلاد عبادی پور را آماده تر داشته باشیم.

برنامه صبح و ورزش را از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7 و 10 دقیقه می توانید در رادیو ورزش گوش دهید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش