صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سرمربی چوكای تالش: اسكوچیچ در برابر عراق باید با بازیكنان اصلی تیم بازی كند تا بتواند تیم ملی را هماهنگ تر كند

علی لطیفی گفت: اسكوچیچ از هوشمندی بالایی برخوردار است و به این بازی به دید تداركاتی نگاه می كند و استفاده نكردن از بازیكنان اصلی به ضرر تیم می باشد.

1400/03/20
10:42

به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه "صبح و ورزش" امروز علی لطیفی بازیكن اسبق فوتبال و سرمربی چوكای تالش را روی خط زنده برنامه آورد و گفت و گویی در خصوص تیم ملی فوتبال و بازی های پیش روی آن ها انجام داد.

علی لطیفی با اشاره به بازی با كامبوج و تاثیرات آن روی بازی  با عراق اظهار كرد: من تصورم این است كه نیمه دوم بازی قبل ما می تواند تركیب اصلی اسكوچیچ باشد و تغییری كه در بین بازی داد و احسان حاج صفی را به جناح چپ و سامان  قدوس را به داخل زمین آورد و چینش ما به طور كلی عوض شد. هر چند برتری خفیفی را در نیمه اول داشتیم اما در نیمه دوم هم در زمینه كارهای تركیبی و هم در فاز دفاعی، حمله و حمایت بازیكنان از یكدیگر  بسیار عالی عمل كردیم و باور دارم كه این تركیب بازی بعدی ما خواهد بود اما اطلاعی ندارم كه اسكوچیچ بخواهد بازیكنان اصلی و محوری خود را استراحت دهد تا مصدوم نشوند اما فكر می كنم چون بازی تداركاتی نداشتیم، انجام دادن آن خیلی كار مثبتی به نظر نمی رسد و اسكوچیچ باید برای در فرم نگه داشتن بازیكنان و هماهنگی بیشتر بین آنان بیشتر تلاش كرده و با تركیب اصلی تیم بازی كند.

وی در پاسخ به این سوال كه نداشتن بازی تداركاتی و استفاده از نفرات اول و دوم تیم گفت: ما نفرات اول و دوم نداریم اما سرمربی تیم با توجه به اینكه عمده بازیكنان در پست های مختلف نزدیك به هم هستند چند فاكتور را در بازی دادن بازیكنان لحاظ می كند از جمله هماهنگی كنار هم بازی كردن بازیكنان و بررسی بحث فنی تیم مقابل اما اعتقاد من این است كه اسكوچیچ باید بیشتر با نفرات اصلی خود بازی كند تا بتواند در بازی با عراق تیم را هماهنگ تر نماید و باتوجه به اینكه فوتبال عراق به شدت شبیه ما می باشد هم به لحاظ فیزیكی و هم از دیرباز تیم عراق بر اساس خلاقیت و نبوغ چند تن از بازیكنان محوری خود چیده شده است و به نظر می آید كه اسكوچیچ به دنبال این خواهد بود تا 90 درصد از تركیب اصلی خود استفاده كند و قطعا می داند كه این مسابقات برای تیم حكم تداركاتی را خواهد داشت.

سرمربی چوكای تالش در پایان از مصدومیت و جایگزینی تعدادی از بازیكنان گفت: قاعدتا وقتی تیمی را انتخاب می كنید در هر پستی سعی بر این دارید تا دو بازیكن توانمند را انتخاب نمایید و اینكه یك بازیكن توانمند مانند امیری مصدوم شده قطعا یك هافبك باید جایگزین او شود. اما ما از تفكرات اسكوچیچ برای بازی با عراق خبر نداریم. اینكه با چه سیستم و فرم و نیاز به چه بازیكنانی قرار است بازی را چیدمان كند.  اما اسكوچیچ ایرانیزه تر است و با توجه به اینكه در ایران بوده و از خصوصیات و فرهنگ ما شناخت دارد و هوشمندی لازم را دارا می باشد و یكی از دلایل اصلی انتخاب او همین بود كه در ایران كار كرده چرا كه به لحاظ بین المللی خیلی اعتباری نداشت اما همین كه مربی خارجی محسوب می شد و عمده هواداران ما در آن زمان به دنبال مربی خارجی بودند و فدراسیون هم مشكلاتی را داشت، او را برای سرمربی گری تیم ملی فوتبال انتخاب كردیم. البته اسكوچیچ زرنگی های مخصوص به خود را دارد و سعی كرد با دعوت از بازیكنان  دو تیمی كه بسیار پرطرفدار هستند به نوعی هواداران را با تیمش همراه كند.

همچنین شما می توانید بازی ایران و كامبوج را به صورت زنده فردا 21 خرداد ماه ساعت 19 از شبكه رادیویی ورزش موج FM و ردیف 92 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش