صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

افشاردوست: برد والیبال امشب فقط با توان صد درصدی بازیكنان، در زمین همراه خواهد بود

محمود افشار دوست بازیكن اسبق والیبال كشور گفت: در بازی امشب مقابل آمریكا می توانیم با یك تركیب بسیار خوبی از بازیكنان شاهد برد تیم ملی باشیم.

1400/03/19
09:14

به گزارش رادیو ورزش؛ لحظاتی پیش محمود افشار دوست بازیكن اسبق و كارشناس والیبال كشور در گفت و گویی با "صبح و ورزش" پرداخت.

محمود افشار دوست با اشاره به بازی امشب والیبال ایران مقابل آمریكا گفت: شكل و شمایل كار امریكایی ها متكی بر سرویس و تور است قطعا بازیكنان و تیم خوبی هستند و مربی آن ها جان اسپرو دستش خالی نیست و بیشتر سیستماتیك و منظم بازی می كنند و این به معنی برد آن ها نیست. والیبال ما هم بسیار قوی است و بازیكنان با تجربه و جوان به همراه یك تركیب بسیار خوبی را داریم و طی این مسابقات الكنو تركیب های مختلفی را امتحان و آزمایش كرده كه تقریبا همه تركیب ها هم خوب كار كردند.

وی ادامه داد: من فكر می كنم امروز بازی قشنگی خواهد بود به شرطی كه تیم ملی ما با تمام توان صد درصدی خود به زمین ورود و بازی كند. قطعا اطلاعات مربوط به تیم آمریكا می تواند به كادر فنی و بازیكنان تیم ما كمك كند اما یك بخش مهمی از بازی امروز به توان فنی بازیكنان ما برمی گردد كه خدا را شاكرم تك تك بازیكنان از توان بسیار خوبی برخوردار هستند. الكنو هم دستش باز و خیالش راحت می باشد و نگاهش به این مسابقات آمادگی هر چه بیشتر برای شركت در المپیك است و با تعویض و جا به جایی های مختلف می تواند این شانس را به همه دهد كه هم بازی كنند و هم خود او به تركیب 12 نفره اش برسد و هم جوانان ما بتوانند آن شور و انگیزه خود را به نمایش بگذارند.

بازیكن اسبق والیبال كشور در پایان در خصوص امیدواری نسبت به برد بازی های آتی افزود: صربستان با توجه به اینكه در المپیك حضور ندارد، با تمام قوا آمده تا مدال بگیرد بنابراین بازی سختی را خواهیم داشت. آلمان هم تیم خوبی است و دارای یك والیبال منظم می باشد ولی ما در مقابل هر دو بازی از شانس بسیار خوبی برخوردار هستیم و این بستگی به این دارد كه در مقابل دو تیم با چه تركیبی بازی كنیم و این مهم است چرا كه تركیب جوان ممكن است با خطاهایی در حین بازی همراه باشد كه این بستگی به نظر سرمربی دارد كه از آن بازی چه می خواهد و قرار است چه برداشتی كند ولی مطمئن هستم با یك تركیب خوب در هر سه بازی می توانیم برنده زمین باشیم ولی اینگونه نیست كه به راحتی بتوانیم برد را كسب نماییم، اگر خواهان نتیجه خوب هستیم باید با یك برنامه محكم و قوی بازی ها را پیش ببریم.

لازم به ذكر است این برنامه را می توانید هر روز از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 7 و 10 دقیقه صبح روی موج 92 مگاهرتز رادیو ورزش گوش فرادهید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش