صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

كارشناس فوتبال: كلید بازی با بحرین، آمدن سامان قدوس بود

اصغر مازیار گفت: بحرین مثل قبل بازی نكرد و ما از ضریب اشتباهات آنان استفاده كرده و نتیجه را به نفع خود تمام كردیم.

1400/03/18
12:10

به گزارش رادیو ورزش؛ در برنامه امروز "صبح و ورزش" اصغر مازیار كارشناس فوتبال در خصوص بازی شب گذشته تیم ملی صحبت و گفت و گو كرد.

اصغر مازیار از تركیب اولیه تیم شروع و گفت: اشكال ما در نیمه اول تركیب تیم بود كه با سیستم دفاع چهار چهار یك و در حمله چهار چهار سه بازی می كردیم و احمد نوراللهی تنها  دفاع ما محسوب می شد و در چپ و راست او، وحید امیری و احسان حاج صفی را داشتیم كه حاج صفی تجربه بازی در این قسمت را داشت ولی امیری با توجه به اینكه در كناره های زمین مفید است و حضور او در وسط باعث مختل شدن كار تیم شده بود. در نیمه اول یك یا دو موقعیت را مهدی طارمی از دست داد و خیلی توان بازی سازی را نداشتیم و زمانی كه كمال قدوس جایگزین محمدی شد و متمایل شدن امیری به چپ باعث شد توان بازی سازی به تیم ما اضافه شود. در نیمه دوم هم دو فوروارده بازی كردن ما و قرار گرفتن طارمی كنار سردار خیلی به ما كمك كرد چون در نیمه اول علی رغم اینكه تیم ما یك بازی متعادل تری انجام داد و چند باری هم حمله كردیم ولی دفاع وسط آن ها ضعیف عمل كرد و دفع توپ های موفقی نداشتند و توپ های سوم نصیب ما می شد كه ما هم از همین حربه ها استفاده كردیم. طارمی و سردار را به دفاع وسط آوردیم در نتیجه باعث شد ضریب اشتباهات تیم حریف بالا رود. اگر گل اول را ببینید كنار مهدی طارمی یكی از مدافعان وسط و كنار سردار آزمون هم یكی دیگر بود و از بین این دو نفر پاس طارمی صادر شد و سردار گل را زد و من فكر می كنم كلید بازی آمدن سامان قدوس و برگشتن امیری به سمت كناره های زمین بود.

كارشناس فوتبال در ادامه با اشاره به استراحت دادن نفرات اصلی تیم افزود: با توجه به اینكه بازی ها هر چند روز یكبار انجام می شود، عامل خستگی خود را نشان داده و حتی شاید خطر گرفتن كارت هم باشد چون یكی دو تا از بازیكنان ما در صورت گرفتن یك كارت زرد دیگر محروم می شوند. البته تصمیم با سرمربی تیم هست و به نظر من اگر به این نفرات استراحت دهیم بهتر می باشد چرا كه ما به گرفتن امتیاز احتیاج داریم نه تفاضل. چه بسا اگر عراق و كامبوج را با یك گل ببریم صدرنشین گروه می شویم.

وی افزود: ما بعد از كیروش از آن سیستم دفاعی خارج و بیشتر به سمت جلو بازی می كنیم ولی آنچه كه می بینم بیشتر خلاقیت فردی است و باید بیشتر به آن توجه كنیم. از بازی شب قبل بسیار خرسندم ولی به عنوان یك كارشناس فوتبال نباید از حقایق چشم پوشید. تیم بحرین دیروز از بحرین های گذشته متفاوت تر بود. بحرین هیچ وقت مقابل ما به لحاظ فنی كاری نمی توانست كند ولی همیشه دوندگی های قوی ای داشت كه در بازی دیشب همین را هم انجام نداد. در بازی هنگ كنگ و كامبوج ممكن است كه بگوییم برنده می شویم اما دیدار با بحرین برای ما یك بازی حیاتی بود و نیمه اول با آن تركیب داخل زمین می شویم و بعد مجبور هستیم سر نیمه شكل بازی را عوض كنیم و این یعنی زنگ خطرهایی كه برای تیم ما بوده چرا كه ما دوست داریم فوتبال هجومی بازی كنیم ولی باید این فوتبال با برنامه هجومی باشد.

دسترسی سریع
صبح و ورزش