صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

درخشان: دوندگی و توپ گیری كلید موفقیت بازی امروز است

حمید درخشان كارشناس فوتبال گفت: بحرینی ها امروز فقط به دنبال گرفتن یك امتیاز بازی هستند و ما باید با حوصله و منطقی بازی كرده تا برنده زمین باشیم.

1400/03/17
09:06


به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه "صبح و ورزش" با حمید درخشان كارشناس فوتبال ارتباط زنده برقرار و در خصوص وضعیت تیم ملی صحبت كرد.

حمید درخشان كارشناس فوتبال گفت: تیم ما نسبت به بحرین برتری دارد و به نظر من بحرینی ها تهاجمی بازی نخواهند كرد و تنها به دنبال یك امتیاز هستند و احتمالا بسته، دفاعی، با تاخیر و با حوصله بازی می كنند. در مقابل ما هم باید آستانه تحمل خود را افزایش داده و حواس مان به داور بازی باشد كه كارتی ارائه ندهد تا باعث بهم ریختگی ما از نظر روحی نشود.

وی افزود: تیم ما قطعا می تواند با دوندگی موفق باشد به خصوص در خط هافبك كه نقش كلیدی دارد، اگر بتوانیم آن را خوب تغذیه كنیم و توپ گیری های به موقع و به جا داشته باشیم. بازیكنانی داریم كه در كناره های زمین می توانند دور بزنند، از پشت محوطه جریمه شوت بزنیم، هافبك ها می توانند خوب پاس دهند و یا شوت از راه دور و ارسال برای فوروارد ها هم بی تاثیر نیست. و به طور كلی مهمترین اصل برای ما در این بازی هم دوندگی و گرفتن توپ و اجازه فرصت و فكر نكردن حریف می باشد.

كارشناس فوتبال در پایان با اشاره به نوع بازی امروز تیم ملی عنوان كرد: در تیمی كه حمله نخواهد كرد و ضدحمله بازی می كند، به نظرم اگر قرار هست ریسكی بكنیم برای نیمه دوم بازی انجام دهیم. تیم باید با دو هافبك دفاعی پیش رود كه یكی از آن ها به صورت ثابت و برای توپ گیری باشد تا توپی لو نرود. در شروع بازی هم نباید بدون برنامه حمله كنیم چون ممكن است ما را دچار مشكل نماید چرا كه بازی 90 دقیقه است و ما فقط نیاز به 3 امتیاز بازی داریم نه زدن گل های زیاد و رسیدن به این گل ها تنها بستگی به با حوصله و منطقی بازی كردن بازیكنان در زمین دارد. و ما باید حواشی داخل زمین را كنترل كنیم شاید یك زمانی داور به نفع تیم مقابل سوت زند و ما با توجه به توانایی فنی و فردی بازیكنان مان نسبت به تیم بحرین، نباید تحت تاثیر تصمیم غلط داور قرار بگیریم.

گفتنی است برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنج شنبه ساعت 7 و 10 دقیقه صبح از رادیو ورزش پخش می گردد.

دسترسی سریع
صبح و ورزش