صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

تلوكیان: بازی های والیبال برای الكنو جنبه تداركاتی دارد

علیرضا تلوكیان كارشناس والیبال گفت: شرایط تیم با حضور الكنو تغییر كرده، او بازیكنان را خسته نمی كند و بازی ها را می چرخاند.

1400/03/16
08:50

به گزارش رادیو ورزش؛ برنامه امروز " صبح و ورزش" با علیرضا تلوكیان كارشناس والیبال به گفت و گو پرداخت.

تلوكیان با اشاره به عملكر هفته دوم تیم ملی والیبال كشور گف: ما رده ششم رنكینگ فدراسیون جهانی را كسب كردیم. درباره بازی ها در هفته اول چند شوك به ما وارد شد و در برابر تیم های ژاپن و روسیه خوب ظاهر نشدیم و نبود سعید معروف و عدم شناخت كافی الكنو از شرایط روحی و روانی بازیكنان تاثیرات زیادی روی تیم ما داشت. ولی كم كم شرایط دست الكنو آمد و بازی ها بهتر شد. الكنو هدف را روی رقابت های المپیك گذاشته و بازی های كنونی برای او جنبه تداركاتی دارد.

او افزود: یك اتفاق فنی كه در تیم در حال رخ دادن است، الكنو بازیكنان را خسته نمی كند و بازی ها را می چرخاند تمام اَرِنج ها را امتحان می كند و حتی در بازی های تخصصی شاهد این هستیم كه بعضی از پست ها را عوض و همه بازیكنان را در پست های مختلف تست می كند تا متوجه شود هر كدام در چه پستی بهتر بازی می كنند و به موقع به بازیكنان استراحت داده و این چرخش و چیدمان را دارد.

كارشناس والیبال از حضور كریمی در تیم گفت: حضور او احتمالا برای هفته چهارم است و 3 روز را باید در قرنطینه باشد و با توجه به اتفاقی كه برای معروف افتاد، الكنو كمی از تك پاسور بودن تیم نگران است و قطعا تفكری پشت آوردن كریمی به تیم می باشد. الكنو تغییرات زیادی را ایجاد كرده و برای اولین بار از 6 بازیكن ما 5 نفر آنها سرویس می زنند. از لحاظ دفاعی و توپ گیری سیستم جدیدی را پیاده كرده و به طور كلی شكل بازیكنان با حضور او تغییر كرده و در كنار دستیار ایتالیایی اش بسیار خوب كار می كنند.

گفتنی است برنامه صبح و ورزش هر روز از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7 و 10 دقیقه صبح روی آنتن رادیو ورزش موج 92 مگاهرتز می رود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش