صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 18 تیر، با عباس چمنیان، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان، در ارتباط با قرعه کشی رقابتهای جام جهانی و گروهی که ایران در آن قرار دارد، به گفتگو پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ قرعه کشی رقابت های فوتبال جام جهانی نوجوانان در بمبئی هند برگزار شد و تکلیف گروه تیم ملی نوجوانان کشورمان مشخص شد. شاگردان عباس چمنیان باید به مصاف تیم های گینه، آلمان و کاستاریکا بروند. این مسابقات هر 3 روز یک بار در تاریخ 15، 18 و 21 مهر ماه برگزار می شود.
عباس چمنیان، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان، در پاسخ به این سوال که آیا شما در محل برگزاری قرعه کشی حاضر بودید، بیان کرد: بله؛ بنده به همراه حسین مرادی، مدیر تیم ملی در بمبئی هند حضور داشتیم؛ زیرا علاوه بر قرعه کشی، کارگاه های آموزشی برگزار شد که درباره شیوه برگزاری مسابقات، قوانین و مقررات و تمام جزئیاتی که تیم های حاضر در جام جهانی باید از آن مطلع باشند و برای رعایت آن موارد برنامه ریزی کنند، آموزش داده شد.
سرمربی تیم ملی نوجوانان، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا فیفا قوانین خاصی مثل مسابقات جوانان برای رقابتهای جهانی نوجوانان در نظر گرفته است یا طبق روال طبیعی برگزار می شود، تشریح کرد: قوانین جدیدی مطرح نشده و همان قوانینی که جاری است مثل مسابقات جوانان و دیگر مسابقاتی که در حال برگزاری است، انجام می شود. سایر برنامه ها و قوانین هم هماهنگی بود که تیم ها باید برای برگزاری مسابقات انجام می دادند.
وی، خاطرنشان کرد: در کنار مراسم قرعه کشی، برای دیدارهای تدارکاتی یک سری هماهنگی ها را با مدیران تیم های ملی دیگر کشورها انجام دادیم و در حال رایزنی هستیم که تاریخ برگزاری دیدارهای دوستانه را هماهنگ کنیم. در صورتیکه بتوانیم قبل از مسابقات بین 2 تا 4 دیدار تدارکاتی داشته باشیم، کمک بسیاری به ما خواهد کرد.
چمنیان، در پایان گفت: ما تا آغاز مسابقات 7 مرحله اردو داریم که اردوهای کوتاه مدت هستند. هر چقدر به مسابقات نزدیک تر می شویم، فشردگی اردوها و تعداد روزهای آن افزایش پیدا می کند. برای اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت های فوتبال کشور استفاده کنیم، در مقایسه با مسابقات آسیایی 50 درصد از ترکیب تیم تغییر کرده است؛ البته این درصد تا مسابقات جام جهانی ممکن است مجدداً دچار تغییر شود.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای کاظم زاده و کارشناسی شهاب قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه های حمایتی کمیته ملی المپیک برای فدراسیون ها

  • طباطبایی: بسکتبال باید تبدیل به یک برند جذاب و معتبر شود

  • راهکارهایی برای ارتقای کیفیت لیگ برتر فوتسال

  • صدور رای کمیته انضباطی حداکثر 5 روز بعد از احضاریه

  • وضعیت پیست های اسکی با توجه به عدم بارش برف

  • غلامرضا تختی افتخار همیشگی کشتی

  • ارزیابی نتایج مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی بانوان کشور

  • بررسی شاخصه های کیفیت مسابقات لیگ فوتسال

  • ضعف در بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی روسیه

  • تلاش ها برای توسعه جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی