صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" شنبه 17 تیر، قاسمعلی فیروزی، کارشناس دو و میدانی، به بررسی نتایج کسب شده در رقابتهای قهرمانی آسیا پرداخت.


به گزارش رادیو ورزش؛ قاسمعلی فیروزی، کارشناس دو و میدانی، در ارتباط با نتایجی که ورزشکارانمان در رقابتهای دو و میدانی قهرمانی آسیا کسب کرده اند، اظهار داشت: تا به امروز که روز سوم مسابقات است، موفق شدیم 3 مدال طلا و یک مدال برنز را کسب کنیم. قبل از اعزام تیم به شهر اودیشا هندوستان، با توجه به اینکه این شهر بارندگی است و روی نتایج ورزشکاران تأثیر می گذارد و نیز با عنایت به نتایجی که ورزشکارانمان در مسابقات قبلی کسب کرده بودند، پیش بینی ها بر این اساس بود که شانس کسب 2 تا 3 مدال را داریم. خوشبختانه خلاف آن چیزی که فدراسیون و کارشناس ها پیش بینی می کردند، اتفاق افتاد و تا به اینجای کار ورزشکارانمان به 4 مدال آسیایی دست پیدا کرده اند.
وی، خاطرنشان کرد: ثمری، ورزشکار پرتاب وزنه موفق شد حدود 60 سانتیمتر رکورد شخصی خود را ارتقاء بدهد؛ اما دیگر ورزشکاران با رکوردهای شخصی خود فاصله زیادی داشتند. شرایط مسابقات در آسیا طوری است که گاهاً با رکوردهای سطح پایین هم می تواند به مدال دست پیدا کرد. خوشبختانه ورزشکارانمان توانستند از این شرایط به نحو احسنت استفاده کنند.
فیروزی، در پاسخ به این سوال که آیا در جمع ورزشکارانی که از دیگر کشورها در این رقابتها شرکت کرده اند، نامداران آسیایی حضور دارند یا تغییر نسل داده اند، بیان کرد: کشورهای دیگر خود را برای رقابتهای قهرمانی جهان که حدود 25 روز دیگر در شهر لندن برگزار می شود، آماده می کنند.
کارشناس دو و میدانی، عنوان کرد: ورزشکاران ما تا قبل از مسابقات قهرمانی آسیا، هیچ کدام شانس حضور در رقابتهای قهرمانی جهان لندن را نداشتند. خوشبختانه فدراسیون آسیا قبل از آغاز مسابقات اعلام کرد افرادی که قهرمان این مسابقات شوند، سهمیه حضور در مسابقات جهان را بدست می آورند.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با کارشناسی شهاب قاسمی، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه های حمایتی کمیته ملی المپیک برای فدراسیون ها

  • طباطبایی: بسکتبال باید تبدیل به یک برند جذاب و معتبر شود

  • راهکارهایی برای ارتقای کیفیت لیگ برتر فوتسال

  • صدور رای کمیته انضباطی حداکثر 5 روز بعد از احضاریه

  • وضعیت پیست های اسکی با توجه به عدم بارش برف

  • غلامرضا تختی افتخار همیشگی کشتی

  • ارزیابی نتایج مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی بانوان کشور

  • بررسی شاخصه های کیفیت مسابقات لیگ فوتسال

  • ضعف در بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی روسیه

  • تلاش ها برای توسعه جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی