صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه


برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 14 تیر، با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، در ارتباط با اقداماتی که فدراسیون برای کسب جایگاه مطلوب در جام جهانی روسیه انجام داده است، گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، در پاسخ به این سوال که فدراسیون برای صعود یک پله ای در جام جهانی روسیه چه امکاناتی را پیش بینی کرده است، بیان کرد: ما اگر تدبیر نیکویی برای تیم ملی داشته باشیم، حتماً می توانیم رشد کنیم. اکنون در همه بخش های تیم های ملی کارهای جدی صورت می گیرد و مقدار توان، هزینه و زمانی که در اختیار فدراسیون فوتبال است بین 18 تیم ملی تقسیم می شود؛ اما تیم ملی بزرگسالان یک مقدار از این قاعده مستثنی است و خود درآمدزایی خاصی دارد.
وی، تصریح کرد: دوره های قبل که آخرین مراحل به جام جهانی صعود می کردیم، امکان تدارکات و پشتیبانی کم بود؛ اما اکنون زودتر مشخص شده که به جام جهانی صعود می کنیم و فدراسیون فرصت دارد که اقداماتی انجام دهد.
دیروز صبح در فدراسیون با رئیس سازمان گردشگری و فرهنگی جلسه ای برگزار کردیم و در ارتباط با اعزام ها و بحث های پیرامونی جام جهانی گفتگویی انجام دادیم. با توجه به نزدیک بودن روسیه به ایران نسبت به برزیل که دوره قبل میزبان بود، تلاش فدراسیون این است که با هزینه های کمتر و حذف روادید روسیه و دیگر امکانات، زمینه حضور تماشاگران بیشتری را در ورزشگاه فراهم کند.
رئیس فدراسیون فوتبال، در خصوص بودجه مورد نیاز برای آماده سازی تیم ملی، اظهار کرد: در صحبت هایی که با کی روش داشتم به این نتیجه رسیدیم که برای رسیدن به هدف که صعود از مرحله گروهی است، آمادگی هایی که تیم ملی باید انجام دهد، حدود هفده و نیم میلیارد هزینه دارد که این هزینه در توان فدراسیون فوتبال به تنهایی نیست. خوشبختانه وزیر ورزش اعتماد خوبی به تیم ملی دارد و پیگیریهایی که انجام می شود، از قبل بسیار بهتر است. وزیر ورزش در تدارک است که پشتیبانی خوبی از تیم ملی شود.
وی، در خصوص عدم همکاری باشگاه ها با تیم ملی امید، گفت: باشگاه حقوق خاص خود را دارد و می تواند بگوید اردوی تیم امید در فیفادی نیست و بازیکنانمان را نمی‌دهیم؛ این حرف، درست است. فدراسیون فوتبال ضمن مسئولیت داشتن نسبت به تیم ملی، نسبت به باشگاه‌ها هم مسئولیت دارد. ما انتظار داریم که طلسم 40 ساله عدم موفقیت تیم امید را بشکنیم و یک بار به المپیک برویم؛ این بخشی از نیاز جامعه است. ما با ارسال نامه ای از باشگاه ها درخواست کردیم که با تیم امید همکاری کنند و مسلماً هیچ باشگاهی نیست که همکاری لازم را نداشته باشد؛ اما اگر فرض کنیم چنین اتفاقی بیافتد، دو سه ماده قانونی داریم که می‌توانیم بازیکنان را محروم کنیم، اما نمی‌خواهیم فضا را به این سمت ببریم.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • آغاز رقابت گیتی پسند در جام باشگاه های آسیا

  • لزوم تغییر قوانین ورزش در دولت دوازدهم

  • وضعیت تیم فوتسال گیتی پسند در ویتنام

  • آخرین وضعیت برگزاری بازی سوپرجام و شهرآورد

  • نهرودی مدیر تیم های ملی بوکس شد

  • اعزام تیم امید به قرقیزستان با ترکیبی ناقص

  • فتاحی: تاریخ برگزاری سوپرجام فوتبال تغییر نمی کند

  • برگزاری جشنواره ملی ضرب و نقل برای پاسداشت آیین پهلوانی

  • حکم دیوان عدالت اداری درباره انتخابات تیراندازی

  • اعزام کاروان کیفی به بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا