صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مؤمنی در گفتگو با رادیو ورزش؛ لزوم ایجاد تغییرات در نحوه برگزاری جام حذفی

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 18 فروردین با محمد مؤمنی، پیشکسوت فوتبال درباره نحوه برگزاری جام حذفی گفتگویی انجام داد.

1400/01/18
11:19

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد مؤمنی، پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا بهتر است جام حذفی یک تک بازی باشد یا به صورت رفت و برگشت صورت بگیرد و تیم ها از شانس بیشتری برخوردار شوند، عنوان کرد: جام حذفی را برای بالا بردن تعداد بازیها از سقف AFC گذاشتند تا به حدنصاب بازیهای رسمی برسیم. معمولاً به دلیل اینکه حوادث غیرمترقبه ای اتفاق نیافتد و شانس مجدد به تیم ها داده شود، معمولاً به صورت رفت و برگشت برگزار می شود.
وی تصریح کرد: به اعتقاد بنده با توجه به اینکه جام حذفی سهمیه مستقیم آسیایی می گیرد، باید راهکار مناسبی اتخاذ کنیم که حداقل تیمی به صورت مستقیم نرود و سهمیه ای به صورت پلی آف به آن داده شود. قبلاً که این اتفاق افتاد، دو تیم داشتیم؛ اکنون که تعداد تیم هایمان افزایش پیدا کرده بهتر است این تغییر ایجاد شود.
وی به حضور بازیکنان جوان در رقابتهای جام حذفی تأکید کرد و گفت: بهتر است فدراسیون فوتبال برای بازیکنان جوانی که اکنون در تیم های امید بازی می کنند برنامه ای درنظر بگیرد تا حداقل 5 بازیکن زیر 23 سال در جام حذفی بازی کنند.
مؤمنی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم فوتبالمان رشد کند، باید علم را در این رشته بیاوریم. افرادی که در رشته تربیت بدنی مدارک عالیه دریافت می کنند، برای وزارت امور خارجه نمی گیرند، برای فوتبال می گیرند. باید از این کارشناسان استفاده شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست بطور کامل شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای مسعود خواجه وند و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش