صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سعید آذری در گفتگو با رادیو ورزش: ویژگی ها و وظایف یک سرپرست تیم ملی فوتبال موفق

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در برنامه صبح و ورزش سه شنبه 17 فروردین به گفتگو درباره سرپرست جدید تیم ملی فوتبال پرداخت.

1400/01/17
12:02

به گزارش رادیو ورزش؛ سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره انتخاب خورشیدی، به عنوان سرپرست تیم ملی اظهار کرد: اگر فدراسیون ویژگی های یک سرپرست خوب را لحاظ کرده باشد؛ قاعدتا انتخاب خوبی داشته و اگر لحاظ نکرده باشد آینده همه چیز را نشان خواهد داد. از ویژگی های یک سرپرست خوب برای تیم ملی فوتبال اشراف بر مسائل مدیریتی و توانایی در مدیریت تیم ملی، ایمان به کاری که به او واگذار کرده، باور به وظایفی که باید انجام دهد؛ است. او باید دارای کمالات اخلاقی باشد و نیز شفقت سرلوحه ارتباطاتش با بازیکنان باشد، دارای قاطعیت و هوش باشد و شناخت مکفی از رشته ورزشی فوتبال داشته باشد. از همه مهمتر با خصلت نیکویی به سایرین احترام بگذارد و همچنین بداند با طرفین خود چگونه قرارداد ببندد. همچنین مهم است که او سخنوری ماهر باشد.
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تاکید کرد: یک سرپرست دارای 4 وظیفه عمده است: 1- تامین نیازها و خواسته های بازیکنان تیم 2- تامین نیازهای کادر فنی 3- هماهنگی و پیگیری امور مرتبط با تیم در قالب تمرینات، مسابقات و اردوها 4- ایجاد تعامل بین بازیکنان با مربیان و اعضای فدراسیون ها.
او افزود: در قالب اول می توان گفت که اگر سرپرست انتخابی فدراسیون فوتبال تمامی این ویژگی ها را داشته باشد انتخاب خوبی بوده است و با توجه به اینکه سرپرست تیم ملی در واقع مدیر تیم ملی می شود؛ فکر می کنم که اگر آقای خورشیدی با توجه به بررسی هایی که در این زمینه شده و ریاست فدراسیون فوتبال با در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها و وظایف او را انتخاب کرده باشد؛ انتخاب درستی است ولی اگر ایشان نتوانند این ویژگی ها و وظایف را داشته باشند کار ما سخت تر خواهد شد.
آذری تصریح کرد: علاوه بر اینها سرپرست تیم ملی باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد. اگر سرپرست تیم ملی در رویدادهای بین المللی اشراف کاملی بر زبان انگلیسی نداشته باشد؛ در جریان مسابقات با چالش مواجه می شود.
سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در خصوص وضعیت تیم خود نیز به رادیو ورزش توضیح داد: ما پس از مسابقه با آلومینیوم اراک تقریبا تمرینات خوبی داشتیم و طبق استانداردهای AFC و پروتکل های مختلفش تیممان را ایزوله کردیم. آخرین تمرین بازیکنان ساعت 10 امروز شروع می شود و ساعت 14 عازم فرودگاه می شویم زیرا 16:30 پرواز داریم. تقریبا تمام امور اجرایی تیم انجام شده است.
او در پایان گفت: مسابقات حذفی همیشه همراه با اتفاقاتی است که امیدوارم این حوادث مثبت یا منفی بصورت مثبت و به نفع ما رقم بخورد. این نبرد نابرابری است که امیدوارم بازیکنان ما با توجه به توانمندی های فیزیکی و روحی و روانی که دارند ان شاءالله فاتح دیدار در عربستان باشیم و بتوانیم بعنوان چهارمین نماینده ایران عزیز مطرح شویم. تا با چهار نماینده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حاضر شویم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست بطور کامل شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای مسعود خواجه وند و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش