صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

محسن كاوه، مدیر فنی تیم های ملی كشتی آزاد كشورمان در گفتگو با رادیو ورزش: ملاک انتخاب کشتیگیران کارنامه یکساله آنها

برنامه «صبح و ورزش» چهارشنبه 23 مهر در گفتگو با محسن کاوه، مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد کشورمان به بررسی وضعیت کشتیگیران در آستانه رقابت های جهانی و نحوه انتخاب اعضای تیم ملی پرداخت.

1399/07/23
15:21

به گزارش رادیو ورزش؛ با اعلام قطعی برگزاری مسابقات جهانی و در آستانه آغاز اردوها از روز جمعه آینده محسن کاوه اظهار کرد: همانطور که مستحضرید حدود 2 ماه شروع مسابقات کشتی در هاله ای از ابهام بود. دو شب پیش اتحادیه اعلام کرد مسابقاتی را برگزار می کند و شروطی را برای برگزاری گذاشته است. از همان شب کارمان را شروع کردیم و با کادر فنی و در فدراسیون جلسه گذاشتیم تا تصمیمات خوبی بگیریم.
وی تصریح کرد: حدود 8 ماه است که باشگاه های ما بخاطر مسائل کرونا تعطیل است و شرایط خوبی نداریم. ما دو ماه وقت داریم که تیم را انتخاب کنیم و به تمرینات گروهی بپردازیم.
کاوه در خصوص ملاک انتخاب اعضای تیم ملی توضیح داد: پرونده هر کشتیگیر از سال گذشته بررسی می شود و نتایج آنها در مسابقات جهانی، جام تختی، قهرمانی آسیا و لیگ در نظر گرفته می شود. می خواستیم که یک مسابقه انتخابی برگزار کنیم تا تمام کشتیگیران شانس خودشان را امتحان کنند ولی در این کار به دلیل محدودیت های کرونا معذور بودیم. بنابراین کارنامه یکساله هر کشتیگیر آنالیز می شود تا تعدادی از آنها انتخاب شوند. تمام سعی ما این است که کسانی که شانس پوشیدن دو بنده تیم ملی را دارند را در این چرخه داشته باشیم.
مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد تاکید کرد: برگزاری اردوها شرایط سختی دارد. از هر کشتیگیر درخواست کردیم که در شهرستان های محل اقامت خود تست کرونا بدهند. آنها قبل از اردو قرنطینه دارند. پس از آن نیز تستگیری می شود. بعد از ورود به اردو هم بصورت قرنطینه و بدون تردد حضور دارند. تا خدایی ناکرده کسی درگیر بیماری نشود.
دعوت مهدی تقوی به جمع مربیان حرکت خوبی بود که تیم ملی کشتی آزاد انجام داد. از طرفی دعوت از رضا یزدانی هم کار مثبتی بود که کاوه در اینباره به رادیو ورزش گفت: رضا یزدانی از کشتیگیران خوب ما و پرسابقه ترین است. ما شرایط میدانی او را با کادر فنی سنجیدیم و یک جلسه با او خواهیم داشت تا مشخص شود که او آمادگی کشتی دارد یا نه.
کاوه در زمینه اوضاع قرنطینه دو ماهه کشتیگیران تصریح کرد: طبق برنامه ریزی ها کشتیگیران دو دو هفته و یک دوازده روز در اردو هستند و ما بین اینا حدود 3 روز برمی گردند و با بازگشت دوباره آنها به اردو تست و کنترل ها تکرار می شود.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست بطور کامل شنونده این گفتگو باشید.
این برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. برنامه صبح و ورزش ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش