صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 06:00 به مدت 140دقیقه

تحلیل عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 23 بهمن، در گفتگو با مسعود اقبالی، کارشناس فوتبال، بررسی عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

1398/11/23
11:45

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود اقبالی، کارشناس فوتبال، در تحلیل عملکرد 4 نماینده کشورمان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: تیم شهرخودرو از تجربه لازم در سطح بازیهای باشگاهی لیگ قهرمانان آسیا برخودار نبود و با توجه به تعویضی که برای هدایت این تیم صورت گرفته بود، سرمربی هم تجربه کافی را نداشت و در نهایت بازی را واگذار کرد.
وی، ادامه داد: سپاهان در دیدار با العین نشان داد تیم قدرتمندی است. این تیم در جام باشگاه های خودمان هم از صلابت لازم برخودار است و سرمربی آن را هدایت می کند که تجربه لازم را در مسابقات قهرمانی آسیا دارد. بایست این بازی را دید که تحلیل کرد؛ اما در مجموع می توانم بگویم که نظم تاکتیکی و استراتژی که در تیم سپاهان وجود داشته، زمینه ساز این پیروزی بوده است. قلعه نویی احتمالاً با توجه به شرایط، تغییر سبک بازی را در دستور کار خود قرار داده باشد.
به هر حال وقتی فرصت ها را از دست ندهیم، می توانیم تیم قدرتمندی مثل العین را شکست دهیم. امیدوارم که چاشنی شانس زیاد اینجا دخیل نبوده باشد و قلعه نویی توانسته باشد با قدرتمند و صلابت حریف را شکست داده باشد.
وی به تحلیل دیدار استقلال و الشرطه پرداخت و گفت: متأسفانه آسیب دیدگی قائدی و نبود دیاباته باعث شد تیم استقلال علی رغم اینکه در خط میانی پایاپای با الشرطه بازی می کرد، اما عملاً در طول بازی نتواند صلابت خود را حفظ کند و در نهایت دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. من فکر می کنم آسیب دیدگی های متوالی به استقلال ضربه زده است.
اقبالی، همچنین در خصوص تقابل پرسپولیس و الدحیل عنوان کرد: پرسپولیس در بازی با الدحیل متأسفانه بازی را 2 بر صفر می بازد. به اعتقاد من الدحیل یکی ازقدرتمندترین تیم های آسیایی است که حتی می تواند مدعی قهرمانی باشد. پرسپولیس در 13 دقیقه ابتدایی 2 گل می خورد. یکی از عناصر کلیدی در بعد روانشناسی ورزشی بحث تمرکز است که متأسفانه پرسپولیس در این دقایق تمرکز لازم را نداشت و اشتباه بسیار سنگین خلیل زاده جریان بازی با ژاپن را تکرار کرد.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای اکرامی و کارشناسی والی زاده پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 6 تا 8:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش