صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 06:00 به مدت 140دقیقه

مازیار: بازی با کامبوج نباید ما را از مسیر منطقی بودن دور کند

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 20 مهر در گفتگو با اصغر مازیار، کارشناس فوتبال به ارزیابی عملکرد تیم ملی فوتبال با سرمربیگری ویلموتس اختصاص داشت.

1398/07/20
12:14

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر مازیار، کارشناس فوتبال پیرامون روند تیم ملی فوتبال در چند بازی اخیرش اظهار کرد: هر مربی تیم را با توجه به تفکرات خود هدایت می کند. ویلموتس تفکر هجومی تری دارد که هم از اندیشه خود اوست و هم اینکه به نیاز جامعه توجه می کند چون جامعه ایران دوست دارد که تیم را هجومی ببیند. این تغییر در روش بازی اتفاق افتاده است. البته باید دید چقدر می توانیم در مقابل حریفان قدرتمندتر این کارها را پیاده کنیم.
وی ادامه داد: البته بازی با کامبوج نباید ما را از مسیر منطقی بودن دور کند. تیم ملی رو به جلو بازی می کند. طرحهای زیادی را در حمله بکار می گیرد. استفاده از جناحین بویژه استفاده از عمق دفاعی را در دستور کار قرار داده است که در امر گلزنی می تواند کمک کند. نکته دیگر اضافه شدن بازیکنان جوان و با انگیزه است. ما در ورزش دو بحث آمادگی جسمانی و فرم یعنی در قالب ورزش خاصی قرار گرفتن را داریم. بازیکن وقتی زیاد بازی می کند، فرم فوتبالی بهتری دارد ولی اگر مدتی بازی نداشته باشد ممکن است مربی را به این فکر بیندازد که شاید از نظر فرم با بازی همخوانی نداشته باشد و احتمال دارد موقعیتهایی از دست برود و یا عملکرد بهتری نداشته باشد.
مازیار درخصوص بازی بعدی ایران در مقابل بحرین گفت: بازی با بحرین بازی خطرناکی نیست. البته حریف آسانی مثل کامبوج هم نیست. ولی نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت.
برنامه "صبح و ورزش" شنبه 20 مهر با کارشناسی رضاپور پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 6 تا 8:30 تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش