صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 20 فروردین، با کامیار کیمیایی، دبیر فدراسیون تنیس، درباره برنامه هایی که فدراسیون برای تیمهای ملی درنظر گرفته است به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ کامیار کیمیایی، دبیر فدراسیون تنیس، در ارتباط با وضعیت تیم ملی اظهار داشت: ما بعد از سال 2005 که نتوانسته بودیم در گروه دوم تثبیت شویم، بالاخره توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم. اکنون تیمهایی در گروه سوم قرار دارند که بسیار تیمهای خوبی هستند. قرار گرفتن در گروه دوم برای ما افتخاری است و نشان می دهد که نسل جدید ما در حال پیشرفت است.
وی، در پاسخ به این سوال که از چه زمانی باید برای رسیدن به گروه اول تلاش کنیم، عنوان کرد: دیروز با سرمربی تیم ملی و ریاست فدراسیون نشستی داشتیم و درباره برنامه ها و اینکه از چه نیروهای جوانی باید استفاده کنیم، صحبت کردیم. برنامه ما به این شکل شد که بازیکنان جوان خوب کشورمان را در کنار تیم بزرگسال قرار می دهیم تا در اردوها و مسابقات مختلف حضور پیدا کنند و تجربه بدست بیاورند.
کیمیایی، در ادامه گفت: قرعه کشی بهمن ماه امسال انجام خواهد شد و سپس مشخص می شود که باید با چه تیمهایی مسابقه دهیم. اندونزی که در گروه دوم قرار دارد، یکی از رقبای سرسخت ماست؛ همچنین پاکستان از دیگر رقیبان ما به شمار می آید.
دبیر فدراسیون تنیس، درباره اقداماتی و تلاشهایی که فدراسیون برای رسیدن به گروه یک آسیا انجام می دهد، بیان کرد: ما در دو بخش بانوان و آقایان و به خصوص در رده نونهالان و نوجوانان تلاش های زیادی انجام می دهیم؛ زیرا تیم های زیر 14 سال، 12 سال و 10 سالمان تیمهای بسیار خوبی هستند و من نوید می دهم برنامه ریزی که فدراسیون برای این گروه تیمها درنظر گرفته است، شاید تا 3 یا 4 سال آینده جواب خوبی بدهد.
یکی از تلاشهای ما این بوده که مسابقات را به ایران کشانده ایم. مسابقات آی تی اف جونیور برای ورزشکارن زیر 14 سال در ایران و حتی در شهرستانهایی مثل تبریز، اصفهان و شیراز انجام می شود که کمک بسیار خوبی به رشد این ورزشکاران خواهد کرد.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • آغاز رقابت گیتی پسند در جام باشگاه های آسیا

  • لزوم تغییر قوانین ورزش در دولت دوازدهم

  • وضعیت تیم فوتسال گیتی پسند در ویتنام

  • آخرین وضعیت برگزاری بازی سوپرجام و شهرآورد

  • نهرودی مدیر تیم های ملی بوکس شد

  • اعزام تیم امید به قرقیزستان با ترکیبی ناقص

  • فتاحی: تاریخ برگزاری سوپرجام فوتبال تغییر نمی کند

  • برگزاری جشنواره ملی ضرب و نقل برای پاسداشت آیین پهلوانی

  • حکم دیوان عدالت اداری درباره انتخابات تیراندازی

  • اعزام کاروان کیفی به بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا