صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

دستاورد ویلموتس از بازی تیم ملی مقابل کره

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 22 خرداد با حضور دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال به بررسی بازی روز گذشته تیم ملی فوتبال مقابل کره جنوبی اختصاص داشت.

1398/03/22
14:32

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال پیرامون بازی روز گذشته تیم ملی فوتبال مقابل کره جنوبی اظهار کرد: هر بازی در نوع خود می تواند اثرات مثبتی داشته باشد منوط بر اینکه آن بازی براساس یک برنامه مشخص پیش بینی شده باشد. همیشه تیم کره جنوبی یکی از حریفان جدی ما در رقابتهای مختلف بوده و می توان عیار تیم ملی کشورمان را در بازی مقابل کره سنجید.
وی ادامه داد: به نوعی بازی ایران و کره خارج از برنامه تدارکاتی و دوستانه است و جدی تر نگاه می شود. حضور پر تعداد تماشاگران کره نیز موید این بود که این بازی برای آنها نیز اهمیت خاصی دارد. همه مردم دوست داشتند نتیجه این بازی را بدانند. بازی دیروز تا حدی عیار تیم ملی را برای ویلموتس مشخص کرد. بازی تیم ملی در این دیدار قابل قبول بود و از بازی مقابل سوریه متفاوت تر بود. کره از اکثر بازیکنان خود استفاده کرده بود و این بازی دستاوردهای خوبی برای ویلموتس داشت.
ذوالفقارنسب درخصوص عملکرد بازیکنان تیم ملی عنوان کرد: کی روش در دفاع دستورالعملهایی داشت و تیم در سریعا در وضعیت دفاعی انسجام پیدا می کرد. ولی در این دو بازی دستورالعمل ساختار دفاعی وجود نداشت و بازیکنان خودشان این کار را انجام می دادند. مطمئنا در دفاع چپ و راست تغییراتی باید ایجاد شود. بعلاوه تیم ما در زمان انتقال حمله به دفاع هم چند باری به مشکل خورد و هافبکها نتوانستند در میانه زمین لایه های آزاد را پوشش دهند و برای دفاع میانی مشکل بوجود آمد. تنها بازیکن ما که در دفاع تجربه و توانمندی خوبی دارد پورعلی گنجی است. ولی برای سه پست دیگر باید فکر اساسی کرد. در ضمن در خط میانی سن بازیکنان بالا است و باید تغییراتی ایجاد شود. ولی در حمله بازیکنان خوبی داریم. ویلموتس براساس ظرفیت فوتبال ما می تواند تیم خوبی را ایجاد کند و به مرور تفکرات خود را منتقل کند.
برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 22 خرداد با اجرای کاظم زاده و هاشمی و کارشناسی منصوریان پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 80 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش