صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

اهداف ویلموتس در بازی دوستانه مقابل کره جنوبی

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 21 خرداد با حضور اصغر مازیار، کارشناس فوتبال به بررسی بازی دوستانه امروز تیم ملی فوتبال در مقابل کره جنوبی اختصاص داشت.

1398/03/21
13:26

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر مازیار، کارشناس فوتبال پیرامون هدف از بازی تدارکاتی امروز تیم ملی فوتبال مقابل کره جنوبی اظهار کرد: بستگی دارد که کادر فنی به دنبال چیست و چگونه به این بازی نگاه می کند. گاهی هدف ما از یک بازی تدارکاتی مرور یکسری تاکتیکها و ترکیب شناسی است. یک زمان هدف ثبت رکورد است و سرمربی می خواهد کارنامه خود را بالا ببرد. البته بحث آمار برد و باخت دو تیم مقابل یکدیگر هم مطرح است. یک تیم وقتی مقابل تیم دیگر بازنده باشد در دیدار بعدی با بار روانی منفی وارد زمین می شود. یکی دیگر از اهداف برگزاری بازیهای دوستانه آماده سازی تیم برای رقابتهای پیش رو است.
مازیار درخصوص تفکرات ویلموتس و تغییر تاکتیک تیم ملی عنوان کرد: در بازی مقابل سوریه علیرغم به ثمر رساندن 5 گل در زمان انتقال از حمله به دفاع ناهماهنگی هایی وجود داشت که ویلموتس باید فکری برای آن کند. البته زمان زیادی از حضور او در تیم ملی نمی گذرد. در نتیجه نباید نتیجه بازی امروز از نظر وضعیت دفاعی و گلهای دریافتی مهم باشد. اینکه بخواهیم تفکر حمله داشته باشیم خوب است ولی اینکه انتظار دفاع منظم مثل زمان حضور کی روش را داشته باشیم ممکن است اینطور نباشد. مگر اینکه بازیکنان دستور کار 8 سال گذشته را پیاده کنند و حالت دفاعی مطلوبی ارائه دهند. اینکه ویلموتس تیم را به سمت حمله برده خوب است. اگر از این فرصتها استفاده کنیم، برد حریفی مثل کره دور از انتظار نیست.
وی در رابطه با علت عدم تغییر ترکیب قبلی تیم ملی و اضافه نشدن نفرات جدید گفت: یک مربی که چند هفته آمده طبیعی است که بخواهد با نفرات قبلی کار کند. درضمن شناختی که جامه از بازیکنان تیم دارد نیز در این امر موثر است. برای مثال انتظار دارند که بیرانوند را در دروازه ببینند. بعلاوه امتیازاتی که لازم است این سرمربی در روزهای اول بگیرد تا کارنامه مثبتی درست کند از جمله دلایل استفاده از ترکیب قبلی تیم ملی است. در ضمن این بازیکنان با یکدیگر هماهنگی دارند. الان زمان تغییر نیست. قطعا تغییراتی رخ خواهد داد ولی شاید الان زمان آن نباشد. با آغاز مسابقات فصل جدید لیگ و مشاهده بازی بازیکنان، این فرصت برای سرمربی تیم فراهم می شود که بازیکنان جدیدی را به ترکیب تیم اضافه کند.
برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 21 خرداد با اجرای کاظم زاده و هاشمی و کارشناسی منصوریان پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش