صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

تربیت مربی داخلی، بهره از دانش مربی خارجی

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 25 اردیبهشت با حضور علی استکی، مدیر فنی تیمهای ملی بوکس به موضوع انتخاب مربی داخلی یا خارجی در تیمهای ملی رشته های ورزشی اختصاص داشت.

1398/02/25
10:31

به گزارش رادیو ورزش؛ علی استکی که طی حکمی از سوی حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس به عنوان مدیر فنی تیم های ملی منصوب شد درخصوص بکارگیری مربی داخلی یا خارجی در تیمهای ملی گفت: تا حالا با 4 مربی خارجی کار کردم. بعلاوه در اردوهای خارجی هم با مربیان خارجی برخورد و کار کرده ام. مربیان ما هم از نظر علمی و هم فیزیکی بالاتر از آنها بودند. ضمن اینکه با کمترین دریافتی کار می کنند.
وی ادامه داد: معضلی که در کار با مربیان داخلی وجود دارد، حاشیه سازی است. وقتی مربی ایرانی کار را برعهده می گیرد، چون نتیجه گرا هستیم، انتظار داریم نتیجه بگیرد و اگر نتیجه نگیرد شروع به حاشیه سازی برای مربی می کنیم. فدراسیون هم برای دور بودن از این حاشیه ها به سراغ مربی خارجی می رود.
وی تاکید کرد: بهتر است در رده های ملی پایه از نونهالان تا جوانان و امید یک مربی خارجی تراز اول بیاوریم ولی اختیار تام به وی ندهیم و در کنارش مربی داخلی خوب هم قرار دهیم. ورزشکار سالاری زیاد شده و ورزشکار برای مربی تعیین تکلیف می کند. درحالیکه باید در چهارچوب حرکت کرد. نود درصد ورزشکاران ما وقتی قهرمان می شوند شروع به مطالبه خواسته هایی می کنند که در زمانی که قهرمان نبودند از آن ضربه خورده بودند. بعضی از مربیان ما هم مغرورند و دوست ندارند زیر دست کسی کار کنند. مربی در هر سطحی اگر خاضع و افتاده باشد آن رشته و خود مربی ارتقا پیدا می کند.
برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 25 اردیبهشت با اجرای کاظم زاده و هاشمی و کارشناسی رضاپور پخش شد. این برنامه همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش