صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 21 اسفند، با دانشمندفر، دبیر فدراسیون بوکس، در خصوص رقابتهای کشورهای اسلامی و تعداد سهمیه کسب شده توسط ایران به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ فدراسیون بوکس اخیراً اعلام کرده که 4 نفر بوکسور را در بازیهای کشورهای اسلامی که اردیبهشت ماه سال آینده در جمهوری آذربایجان برگزار می شود، شرکت خواهد داد.
دانشمندفر، دبیر فدراسیون بوکس، درباره سهمیه های کسب شده توسط ایران برای حضور در مسابقات کشورهای اسلامی، عنوان کرد: تیم ملی بوکس ایران قرار است برای نخستین بار در بازیهای کشورهای اسلامی حضور پیدا کند. سهمیه اولی که از طریق کمیته ملی المپیک به ما اعلام شد 2 بوکسور بود. با توجه به کمی سهمیه جلسه ای برگزار شد که دراین نشست دکتر داورزنی قول داد که سهمیه اضافه شود و سهمیه را به 4 نفر رساندند. تصمیم داریم جهت افزایش سهمیه رایزنی مجددی انجام دهیم.
دبیر فدراسیون، تصریح کرد: بوکس 10 وزن دارد و 40 مدال در آن توزیع می شود. شانس مدال آوری ما در این دوره از مسابقات بالاست؛ همچنین با توجه به اینکه کشورهای ابرقدرت آسیا در رشته بوکس در این رقابتها حضور دارند، می تواند محک بسیار خوبی برای ورزشکارانمان باشد.
وی، در پاسخ به این پرسش که اکنون چه کسی هدایت تیم ملی را برعهده دارد، اظهار داشت: در حال حاضر باربارو فرناندز کوبایی سرمربی تیم ملی است. فرناندز حدود 2 ماه است که هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفته است. کار این سرمربی توسط کمیته فنی مطلوب ارزیابی شده است.
دانشمند فر، درباره حواشی که در اثر استفاده از واژه سرمربیگری در این فدراسیون ایجاد شده است، گفت: حدود یک سال و نیم است که واژه سرمربی چالشی در فدراسیون به وجود آورده است. مربیان داخلی انتظار دارند که در بدنه تیم ملی حضور داشته باشند و چون در کشور خودشان فعالیت می کنند، دوست دارند که هدایت تیم ملی را به دست بگیرند. آنقدر چالشها زیاد شد که به مرور دیدیم فدراسیون در حال خارج شدن از هدف اصلی خودش است؛ به همین جهت با جلساتی که برگزار شد، تصمیم گرفتند مربی کوبایی را استخدام کنند و فعلاً از واژه سر استفاده نشود تا عملکرد مربی جدید ارزیابی شود.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با کارشناسی والی زاده و اجرای اکرامی و ریاحی، کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • امدادرسانی مؤثر ورزشکاران به زلزله زدگان غرب کشور

  • اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان فدراسیون ها

  • برنامه های فدراسیون برای ملی پوشان تنیس روی میز

  • آغاز اردوی تیم ملی بوکس با 33 بوکسور

  • گل محمدی: مجوز جهانیان را دیگر تمدید نخواهیم کرد

  • پیروزی قاطع فوتبال ساحلی ایران برابر پاراگوئه

  • برگزاری نخستین همایش نوآوری صنعت تجهیزات ورزشی و توانبخشی

  • مراسم تجلیل از مربیان برتر فوتبال کشور

  • پیکار 34 تیم در رقابتهای بوکس قهرمانی کشور

  • اختلاف امتیاز فاحش تیم بسکتبال با ویلچر بانوان با رقبای آسیایی