صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

چرخه معیوب مربیگری فوتبال

برنامه "صبح و ورزش" یكشنبه 8 اسفند، با دكتر ذوالفقارنسب، مربی و پیشكسوت فوتبال و رئیس كانون مربیان فوتبال، درباره تغییرات مكرر مربیان و تبعات آن، گفتگو كرد.

1395/12/08
15:19

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر ذوالفقارنسب، مربی و پیشكسوت فوتبال و رئیس كانون مربیان فوتبال، در ارتباط با مشكلات تغییر مكرر مربیان باشگاه ها، گفت: در تغییر مربیان یك چرخه مكرر و معیوبی وجود دارد كه در این چرخه نیازهای فنی یا كار مربیگری فوتبال كشور هر ساله روال خود را ادامه می دهد. بنده دلیل وجود این چرخه معیوب را عدم مدیریت صحیح از جانب باشگاه ها می دانم كه عمده ترین بخش آن عدم شناخت فنی و تخصصی مربیان فعال فوتبال كشور است. متأسفانه باشگاه ها بدون شناخت كافی مربی را جذب می كنند و بدون فراهم كردن ابزار لازم برای او، كار خود را آغاز می كنند.
وی، ادامه داد: تیم ها معمولا 10 روز و نهایت 1 ماه قبل از شروع مسابقات با مربی به توافق می رسند؛ بعد دیده می شود كه باشگاه نمی تواند نیازهای مربی را تأمین كند و در نهایت آغاز مسابقات همراه با مشكلات است.
این پیشكسوت فوتبال، تصریح كرد: با توجه به نتیجه گرا بودن بسیاری از مدیران باشگاه ها، اگر یك مربی 2 یا 3 بازی را واگذار كند، اولین فكری كه به ذهن مدیران می رسد، جایگزین كردن مربی جدید است. این مدیران بدون اینكه تبعات كار را به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی درنظر بگیرند، اقدام به جایگزینی می كنند و در ادامه كار می بینیم كه مربی جدید هم با مشكلات زیادی روبروست. در چنین شرایطی به نظر من تنها گروهی كه متضرر می شوند و پیشرفت لازم را ندارند، بازیكنان هستند.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با كارشناسی والی زاده، كاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود كه با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش