صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

تحلیل بازی نمایندگان ایران در جام باشگاه های آسیا

در برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 4 اسفند، یعقوب وطنی، مربی فوتبال، به تحلیل بازیهای نمایندگان ایران در رقابتهای جام باشگاه های آسیا پرداخت.

1395/12/07
09:16

به گزارش رادیو ورزش؛ یعقوب وطنی، مربی فوتبال، در تحلیل دیدار پرسپولیس و الهلال گفت: كیفیت پایین بازی پرسپولیس و الهلال در روز اول بیانگر این مطلب است كه تیم پرسپولیس نسبت به استادیوم و فضای مسابقه شناخت كافی نداشت؛ بازیكنان تیم دچار تغییرات شده بودند و در روز اول نسبت به شرایط و حال و هوای مسابقات آگاهی كاملی نداشتند. افزایش كیفیت بازی در نیمه دوم این مطلب را تأیید می كند كه بازیكنان پرسپولیس فضای جدیدی را تجربه می كنند و به مرور بهتر خواهند شد.
وی، به دلایل افزایش سطح كیفی مسابقات این دوره نسبت به فصل قبل اشاره كرد و گفت:: چند مسئله در ارتباط با این موضوع مطرح است؛ نخست، كیفیت استادیوم هایی كه در آنها مسابقات برگزار می شود بالاست؛ دومین بحث این است كه تیم های حاضر در مسابقات تكراری و تیم های شناخته شده ای هستند كه به طور معمول در جام باشگاه های آسیا شركت می كنند و سومین مسئله، ورود مربیان شاخص تر، بین المللی تر و همراه با بازیكنان با كیفیت بین المللی به لیگ كشورهای همسایه است. این تیم ها با ظرفیت مالی و بهینه ای كه دارند، توانسته اند استخدام های خوبی داشته باشند؛ همه این عوامل باعث شده كه كیفیت مسابقات در غرب آسیا بالاتر برود.
این مربی فوتبال، تصریح كرد: به اعتقاد من تیم های ما نتوانستند عملكرد واقعی خودشان را به نمایش بگذارند؛ زیرا هنوز مسئله عدم آشنایی وجود دارد.
وطنی، در پاسخ به این پرسش كه آیا می توانیم به صعود نمایندگان مان امیدوار باشیم، اظهار كرد: به نظرم برای روز اول، بازیهای خوبی بود. ما نمی توانیم انتظارات ویژه ای از تیم استقلال خوزستان داشته باشیم. بازی روز اول این تیم برابر ضعیف ترین تیم غرب آسیا برگزار شد. تیم استقلال خوزستان از نظر بنیه مالی و تجربی تیم پایینی است و در این مسابقات نمی توان زیاد به آینده آن خوش بین بود؛ اما به نظر می آید پرسپولیس یك تیم بین المللی، با مربی خوب و یاران با كیفیت است. ذوب آهن با شروع خوبی كه داشت، امیدوارمان كرد. اینكه استقلال تهران چقدر می تواند به پیشروی هایش ادامه دهد، بستگی به هنر كادر فنی این تیم دارد.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای حافظ كاظم زاده و كارشناسی شهاب قاسمی، كاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود كه با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش