صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 9 دی با حضور خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به موضوع جلسه روز گذشته کمیته فنی فدراسیون دوچرخه سواری اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون جلسه روز گذشته کمیته فنی اظهار کرد: جلسه روز گذشته در چند موضوع شامل بحث استعدادیابی، اردوهای بخش جاده و انتخاب اعضای تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی پیست آسیا بود که از 18 دی ماه در اندونزی برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: از آنجا که در یکی دو سال گذشته بزرگانی از دنیای قهرمانی دوچرخه سواری کشور خداحافظی کرده اند؛ خلایی ایجاد شده است. در این شرایط ما باید براساس عملکرد چند سال گذشته و حال بتوانیم افرادی را جایگزین کنیم. در این راستا عمده تصمیم گیری ما در انتخاب تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا جوانها و رده ها سنی امید هستند.
قمری عنوان کرد: در بررسی که در جلسه دیروز بعمل آمد، 95 درصد دوچرخه سواران ما که در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا خواهند کرد؛ جوان هستند. بعد از این اعزام، اردوی آماده سازی استقامت و کوهستان در بروجن آغاز خواهد شد و 45 تا 60 روز کار بدنسازی انجام می گیرد تا برای مسابقات قهرمانی جاده آسیا در ازبکستان حضور پیدا کنند.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درخصوص بحث استعدادیابی در این رشته گفت: 40 نفر پسر و 30 نفر دختر نوجوان را در المپیاد استعدادهای برتر کشور شناسایی کرده ایم که دختران از 24 دی ماه در آکادمی ملی المپیک زیر نظر مربیان ما مورد ارزیابی قرار می گیرند. بعد از این پسران نوجوان مورد بررسی قرار می گیرند. استعدادیابی در هیئتها اتفاق افتاده و نخبه یابی توسط مربیان ما انجام می گیرد تا استعدادهای شناسایی شده پرورش یافته و پشتوانه تیم ملی قرار گیرند. در این رابطه برنامه مدونی از سوی وزارت ورزش و فدراسیون دوچرخه سواری تدوین شده است. امیدواریم تا پایان سال کارهای بنیادی در این زمینه صورت گیرد.
قمری در مورد شانس حضور دوچرخه سواران تیم ملی در المپیک 2020 بیان کرد: شاید در کوهستان فرانک پرتوآذر با توجه به اینکه رنک اول آسیا است؛ امید داشته باشد. البته فراز شکری هم شرایط خوبی دارد ولی با توجه به سهمیه های آسیا، ورود سخت است. در استقامت سعی داریم با همکاری باشگاه ها و حضور مقتدرانه در آسیا و کسب امتیاز در جاده و کوهستان، کسب سهمیه کنیم.
برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 9 دی با اجرای والی زاده پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی