صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" روز سه شنبه 4 دی با حضور اصغر شرفی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال به بررسی وضعیت تیم ملی فوتبال برای حضور در رقابتهای جام ملتهای آسیا اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغر شرفی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال با مطلوب خواندن شرایط تیم ملی برای قهرمانی در مسابقات جام ملتهای آسیا در این رابطه اظهار کرد: کی روش فوتبال را خوب می فهمد و خیلی خوب کار کرده است. شاید بجز یکسری خصوصیاتش که مطابق میل ما نیست؛ از نظر فنی نمی توان ایرادی از او گرفت. همچنین تیم از نظر سخت افزاری و تعداد بازیکن در شرایط خیلی مناسبی است.
وی در ادامه افزود: الان خیلی راحت با تیمهای اروپایی بازی می کنیم و آمادگی داریم به فوتبال درجه دو و یک اروپا برسیم. تنها مشکلی که وجود دارد؛ این است که یک مربی حرفه ای وقتی وارد یک کشور دیگر می شود؛ اولین کاری که باید انجام دهد؛ مطالعه و بررسی فرهنگ آن کشور است. هر ملتی خصوصیات خاص خود را دارد و بهتر بود که کی روش بجز مسائل فنی، به روابط عمومی خود با مردم هم اهمیت می داد و با خاطره ای خوب ایران را ترک می کرد.
شرفی در مورد شانس قهرمانی تیم ملی در این دوره از رقابتها گفت: ما همیشه شانس قهرمانی داشتیم. ولی مسابقات خیلی حساس است و با کوچکترین اشتباه و غفلت یا عدم تمرکز این شانس را از دست می دهیم. الان تعداد بازیکنان زیاد و تیم هم آماده است. شانس اول بودن را حس می کنیم و اگر اتفاق خاصی نیفتد؛ شانس قهرمانی ما زیاد است. البته همه تیمها خوب هستند و هیچ تیمی را نمی توان راحت گرفت. بازیکنان و مربی تیم نیز به این مسئله واقف است. ما سالهاست که قهرمان نشده ایم و تشنگی خاصی برای قهرمانی داریم.
این کارشناس درخصوص نقاط قوت تیم عنوان کرد: ما از لحاظ روحی و روانی خیلی آمادگی قهرمانی داریم. شرایط تیم و کار گروهی در اوج است. همه در خدمت افکار مربی هستند و هیچ چیز برای قهرمانی کم نیست.
وی در رابطه با وضعیت تیمهای دیگر بیان کرد: تیم ضعیف نداریم و حتی تیمهایی مثل ویتنام و یمن هم خطرناک هستند چون چیزی برای از دست دادن ندارند. بعلاوه تعداد بازیها هم کم است. درضمن همه تیمها به فوتبال روز دنیا آشنا هستند و می توانند با یک ضد حمله به گل برسند و یا با بازی دفاعی و وقت تلف کردن نتیجه را حفظ کنند.
برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 4 دی با اجرای کاظم زاده و کارشناسی منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی