صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 26 آذر، با عزیزالله اطاعتی، کارشناس کشتی، درباره وضعیت کشتی کشور به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ عزیزالله اطاعتی، کارشناس کشتی، در ارتباط با وضعیت تیم ملی کشور و مسابقات مهم پیش رو عنوان کرد: در حال حاضر فدراسیون کشتی با همان روند گذشته بلکه ضعیف تر راه را ادامه می دهد؛ زیرا خادم نیست و بسیاری از مسائل پشت پرده مثل جذب منابع مالی اعمال نمی شود. به غیر از تغییراتی که در رأس تیم های ملی داده شده، اتفاق تازه ای نیافتاده و مدیریت فدراسیون دست نخورده مانده است.
برنامه ها همان برنامه هایی است که از گذشته تدوین شده است. به اعتقاد بنده باید هر چه زودتر وضعیت و تکلیف مدیریت فدراسیون کشتی مشخص شود تا در سال جدید میلادی بتوانیم تقویم خودمان را با تقویم فدراسیون جهانی هماهنگ کنیم.
وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما فدراسیون کشتی ما باید چه روندی را طی کند تا بتواند در المپیک موفق باشد، اظهار کرد: کار ما خیلی سخت است. در 2،3 سال گذشته آنطور که باید کار می کردیم، کار نکردیم. رده های ما از سطح اول جهان پایین آمده است و نتوانسته ایم مدال طلا کسب کنیم.
ما باید سریعاً تکلیف مدیریت فدراسیون کشتی را مشخص کنیم. متأسفانه تکلیف تعدادی از هیأت های کشتی استان روشن نیست. در شرایط فعلی بنی تمیم چاره ای ندارد و هر کس جای او بود همین روند را طی می کرد؛ زیرا برنامه ریزی بلند مدت نمی تواند انجام دهد.
این کارشناس کشتی تصریح کرد: به اعتقاد من در سالهای گذشته توجه اصلی مان را به مسابقات حاشیه ای دادیم و رقابتهایی مثل جهانی را فراموش کردیم و ضرباتی خوردیم. ما اکنون باید تفکرات تازه ای داشته باشیم.
اطاعتی به سفر امروز دودانگه به صربستان اشاره کرد و گفت: امروز علی اکبر دودانگه به عنوان نماینده ایران برای شرکت در کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی به صربستان سفر می کند. در این کمیسیون درباره مسابقات سال آینده، میزبان ها و رقابتهای گزینشی المپیک سال آتی تصمیم گیری می شود.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای سبحان اکرامی، کارشناسی خسرو والی زاده و تهیه کنندگی احمدرضا طاهری روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل پیش از بازی ایران و عراق از زبان بیژن ذوالفقارنسب

  • برنامه های ارتقا و توسعه ورزش همگانی در معاونت جدید

  • آینده ی نویدبخش والیبال با حضور نسل جدید

  • تیمهای پایه فوتبال نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

  • تحلیل پیش از بازی فوتبال ایران و ویتنام

  • خشونت و التهاب در لیگ برتر فوتسال

  • اولین گام قدرتمندانه تیم ملی فوتبال برای شکست طلسم 43 ساله

  • یاد و خاطره ای از اسطوره ورزش ایران جهان پهلوان تختی

  • تقوی: ما مدعی جام هستیم

  • ادغام تیم ملی جوانان و زیر 23 بسکتبال 3 نفره بانوان برای شرکت در جام جهانی