صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

شرایط میزبانی ایران در رقابتهای قهرمانی شطرنج بانوان جهان

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 23 بهمن، شادی پریدر، نائب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، درباره رقابتهای قهرمانی شطرنج بانوان جهان گفتگو كرد.

1395/11/23
15:47

به گزارش رادیو ورزش؛ شادی پریدر، نائب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، در ارتباط با مسابقات بانوان جهان كه در كشورمان در حال پیگیری است، بیان كرد: مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان جهان، یك سال در میان و به صورت حذفی و مچ برگزار می شود كه امسال ما میزبانی رقابتهای حذفی را گرفته ایم.
نائب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، افزود: در این رقابتها 64 شطرنج باز از 28 كشور جهان شركت كردند كه قبل از آغاز مسابقات یكی از بازیكنان فوت كرد و نفری دیگر جایگزین وی نشد. شطرنج بازان كه در این مسابقات به رقابت می پردازند، همه از منتخبین قاره ها، نفرات برتر رنكینگ و قهرمان جوانان جهان هستند.
وی، اسامی بازیكنان ایرانی حاضر در رقابتهای قهرمانی بانوان جهان را شرح داد و گفت: از ایران 3 بازیكن در رقابتها حضور دارند. میترا حجازی پور كه سال گذشته قهرمان آسیا شد و مستقیم سهمیه حضور در این رقابتها را كسب كرد؛ خادم و پوركاشیان نیز سهمیه های میزبانی ما هستند.
پریدر، در پاسخ به این سوال كه آیا مشكل بودجه لازم برای برگزاری رقابتها برطرف شد، اظهار داشت: نه به طور كامل؛ ما هنوز مشكل كمبود بودجه داریم؛ زیرا غیر از هزینه های برگزاری مسابقات، بحث اهدای جوایز نیز مطرح است.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای سبحان اكرامی، كاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود كه با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش