صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

مسابقات قهرمانی جهان، توفیقی اجباری جوانگرایی وزنه برداران

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 15 آبان، با حسین توکلی، پیشکسوت و کارشناس وزنه برداری، در خصصو مسابقات قهرمانی جهان و ترکیب تیم اعزام شده به گفتگو پرداخت.

1397/08/15
|
12:45

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین توکلی، پیشکسوت و کارشناس وزنه برداری، در ارتباط با تغییرات ایجاد شده در ترکیب تیم ملی کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان ترکمنستان گفت: برای تیم ملی وزنه برداری کشورمان آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم که نتیجه خوبی کسب کنند. ما با همین بضاعت در رقابتها حاضر شدیم. یک سری اتفاقات دست به دست هم داد و توفیق اجباری شد. من خیلی موافق بحث جوانگرایی نیستم .
توکلی ادامه داد: بهداد سلیمی و کیانوش رستمی قرار بود در این رقابتها حضور داشته باشند؛ اما به دلایل خداحافظی و مشکلات فنی اکنون در ترکیب نیستند. تیم وزنه برداری ما به جز علی هاشمی، سهراب مرادی و محمدرضا براری که از قدیمی های تیم هستند، از یک سری ورزشکار جوان تشکیل شده است. به اعتقاد من این جوانگرایی باید در مسابقات ضعیف تری مثل بازیهای آسیایی بزرگسالان و تورنمنت ها اتفاق بیافتد؛ اما متأسفانه اکثر مدیران و مربیانی که شروع به کار می کنند، با توجه به اینکه عمر مدیریتشان کوتاه است به دنبال نتیجه گرفتن هستند و همواره در همه مسابقات تیم اول شرکت می کند. به همین جهت پشتوانه ما ضعیف می شود.
در حال حاضر با توجه به پروسه ای که به وجود آمد و یکی، دو ورزشکار ما نتوانستند نام نویسی کنند، توفیق اجباری برای یک سری جوانان شد.
وی، تصریح کرد: امسال با توجه به تغییر اوزان و جابجایی که انجام شد، شرایط مسابقات خیلی سخت شده است و قطعاً ما برای المپیک توکیو باید برنامه ریزی قویتری داشته باشیم؛ هرچند که اکنون خیلی دیر است؛ اما در هر صورت باید تمام تلاشمان را کنیم. ما باید امثال سهراب مرادی و کیانوش رستمی را در شرایط عالی حفظ کنیم؛ زیرا در عرض یکی، دو سال نمی توانیم وزنه بردارانی را بسازیم که در حد کیانوش و سهراب باشند. از اکنون باید برنامه ریزی مان برای المپیک 2024 باشد.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش