صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

تحلیل داوری دیدار رفت پرسپولیس و کاشیمای ژاپن


در برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 13 آبان، علی خسروی، کارشناس داوری، به بررسی داوری بازی رفت پرسپولیس و کاشیما پرداخت.

1397/08/13
13:24


به گزارش رادیو ورزش؛ علی خسروی، کارشناس داوری، در تحلیل قضاوت مانینگ در دیدار روز گذشته پرسپولیس و کاشیمای ژاپن گفت: عصبانیتی که در بازیکنان پرسپولیس وجود داشت، خود در نحوه قضاوت داور تأثیرگذار بود. از دقیقه 2 که یک توپ به سر بازیکن ژاپنی خورد، 5 بازیکن پرسپولیس تقاضای پنالتی می کنند؛ سمت داور می روند و وی را لمس می کنند که این کارها داور را عصبانی می کند و منجر می شود یک اخطار اشتباه به سیامک نعمتی بدهد. سیامک نعمتی هم وقتی متوجه می شود اخطار دارد، نباید در دقیقه 88 حریف را هل می داد.
وی، ادامه داد: در خصوص گل اول هیچ بحثی نیست و مشکلی وجود نداشت؛ اما در گل دوم یک مقدار بحث است. شاید در یک دهه گذشته این توپ ها را هیچ کمک داوری به هیچ عنوانی آفساید نمی گرفت؛ زیرا اعتقاد داشتند بازیکن از یک زاویه دیگر گل زده است؛ ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آمدن دوربین ها و ویدئوچک و نیز تغییراتی که در قانون به وجود آمده، می توانیم بگوییم که ای کاش کمک داور این توپ را آفساید اعلام می کرد.
بازیکنی که گل زد در منطقه آفساید نبود؛ اما مهاجمی که در وضعیت آفساید بود، محمد انصاری را گرفت و با قرار گرفتن بین انصاری و توپ توانمندی او را محدود کرد. ما با استفاده دوربین های تلویزیونی، ویدئوچک و بررسی به این نتیجه می رسیم که اگر این کمک داور آفساید می گرفت، کار خوبی کرده بود. این اشتباه، اشتباه انسانی نیست؛ زیرا هیچ کمک داوری در دنیا نمی تواند آن را تشخیص بدهد.
این کارشناس داوری، در پایان اضافه کرد: ما راجع به قضاوت زیاد بحث نمی کنیم؛ زیرا این داور آنقدر بازیهای خوب برای تیم های ایرانی قضاوت کرده که جای بحثی نیست؛ اما مسئله ای که مطرح است، این است که بازیکنان پرسپولیس اصلاً خویشتن دار نبودند و خواهش می کنم برای بازی برگشت، بازیکنانی مثل: شجاع خلیل زاده، سید جلال حسینی و محمد انصاری سر به سر داور نگذارند.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش