صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

جزئیات دریافت مجوز حرفه ای باشگاه های فوتبال

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 9 آبان، با هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز و کارشناس فوتبال، درباره نحوه دریافت مجوز حرفه ای باشگاه ها به گفتگو پرداخت.

1397/08/09
13:15

به گزارش رادیو ورزش؛ هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز، در خصوص نحوه دریافت مجوز حرفه ای باشگاه ها اظهار کرد: تعدادی افراد در فدراسیون فوتبال مشغول به کار هستند و استانداردهایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا طلب کرده تا مجوز حرفه صادر کند را کنترل می کنند و نظر خود را به کنفدراسیون ارائه می دهند. بعضی از این موارد مربوط به زیرساختهاست؛ اینکه یک باشگاه ورزشگاه مورد نظر خود را دارد یا خیر. هر ورزشگاهی می تواند برای 2 باشگاه معرفی شود. موضوع بعدی که مورد بررسی قرار می گیرد، این است که آیا باشگاه آکادمی دارد یا خیر و می توند از زیرساخت نیروی انسانی خود بهره برداری کند. سپس مسئولان از باشگاه بازدید می کنند که آیا یک ساختمان اختصاصی در باشگاه وجود دارد یا خیر و ترکیب سازمانی آن چه طور است. در نهایت حوزه مالی مورد بررسی قرار می گیرد و هدف این است که مطمئن شوند رفت و برگشت باشگاه ها در جریان سوددهی است.
نصیرزاده، تصریح کرد: جریان سوددهی باشگاه ها از طریق مبالغی است که اسپانسرها در اختیار باشگاه ها قرار می دهند؛ اما قبلاً یک سندسازی صورت می گرفت و اعداد بدهکار، بستانکار و میزان سود مشخص می شد؛ بعداً یک سری افراد به کنفدراسیون آسیا شکایت می کردند که ما از این باشگاه طلب داریم و هدف راستی آزمایی آن باشگاه بود.
وی، در پاسخ به این سوال که چرا باشگاه شما جزء 7 باشگاهی که مجوز حرفه ای گرفته اند، نیست، بیان کرد: ما جزء 5 باشگاه حرفه ای ایران بوده ایم؛ اما امسال در گزارشاتمان در رابطه با مسئله مالیات عنوان کرده ایم، چند میلیارد تومان بدهکار هستیم.
مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز به مفهوم اصلی دریافت مجوز حرفه ای اشاره کرد و گفت: بدین معنی است که اگر جزء 3 تیم بالای جدول قرار گرفتی و یا حذفی قهرمان شدی، برای سال دیگر در صورتیکه این مجوز را نداشته باشی، شما را در مسابقات شرکت نخواهیم داد. بنابراین مجوز حرفه ای تنها یک جا به درد می خورد و آن هم حضور در مسابقات باشگاه های آسیا است.
باشگاه استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن باید مجوز خود را تحت هر شرایطی می گرفتند؛ اما ما پارسال نه اول، نه دوم و نه سوم و نه قهرمان حذفی شدیم؛ بنابراین چیزی از ما کم نخواهد شد. اگر امسال مقامی کسب کردیم، حتماً باید مجوز حرفه ای را برای سال بعد داشته باشیم.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای کاظم زاده و کارشناسی منصوریان، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش