صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

نگاهی کارشناسانه به شرایط کنونی تیم استقلال


برنامه "صبح و ورزش" شنبه 5 آبان، در گفتگو با پیروز قربانی، پیشکسوت تیم استقلال، به تحلیل وضعیت کنونی این تیم پرداخت.

1397/08/07
08:51


به گزارش رادیو ورزش؛ پیروز قربانی، پیشکسوت تیم استقلال، در ارتباط با وضعیت موجود این تیم گفت: به نظرم استقلال سال گذشته با آوردن شفر و تیمی که وی ساخت، تا حد زیادی توانست جواب انتظارات هواداران را بدهد. از طرفی سطح توقعات هوادارن استقلال بالا بود؛ اما با توجه به مسائلی که در دوران نقل و انتقالات رخ داد و بعد از جام جهانی که تعدادی از بازیکنان خوب از تیم جدا شدند، استقلال تبدیل به یک تیم جدید شد و این تیم جدید با سطح توقع قبلی همخوانی نداشت. همین مسئله باعث شد که عملکرد فنی استقلال تحت تأثیر قرار بگیرد.
قربانی، ادامه داد: به اعتقاد من باید با توجه به داشته های استقلال سطح توقعمان را با تیم هماهنگ می کردیم. مقایسه ای که بین بازیکنان جدید استقلال و بازیکنان خوب قدیمی تیم صورت می گرفت، باعث شد بازیکنان نتوانند عملکردی که از آنها انتظار می رفت را به معرض نمایش بگذارند.
وی، درباره عملکرد کمیته فنی تیم استقلال و نظر سرمربی تیم نسبت به این کمیته عنوان کرد: بنده به شخصه اعتقادی به کمیته فنی ندارم و نمی دانم شرح وظایف این دوستان چیست و چه کاری می خواهند انجام دهند. عملکرد فنی تیم صد درصد برعهده سرمربی است و وی باید پاسخگوی عملکرد فنی خود باشد. به نظر بنده کمیته فنی نمی تواند آنطور که باید به استقلال کمک کند.
پیشکسوت استقلال، نیز در پاسخ به این سوال که به نظر شما اکنون استقلال بیشتر از بخش بازیکن یا کادر فنی لطمه می بیند، تصریح کرد: سبک بازی استقلال سبک مالکانه است. ما در این سبک نیاز به یک سری بازیکنان تاپ در بعضی پست ها، به خصوص در خط هافبک داریم. استقلال دیروز هم در مالکیت و هم به گردش درآوردن توپ از تیم سپاهان بهتر بود؛ اما تا پشت محوطه 18 این مسئله وجود داشت. به نظرم در این محوطه استقلال فاقد بازیکنی است که با پاسهای خوبش به گل برسد.
وی، افزود: باید بپذیریم که امید ابراهیمی فراتر از یک هافبک دفاعی بود و نقش فرماندهی را در میانه زمین به خوبی ایفا می کرد. متأسفانه استقلال امسال فاقد چنین بازیکنی است.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی منصوریان، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش