صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 2 آبان، در گفتگو با دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال، بازی روز گذشته پرسپولیس و السد را مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال، در ارتباط با صعود قدرتمندانه پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا گفت: این موفقیت را به جامعه ورزش، مخصوصاً جامعه فوتبال تبریک می گویم. موفقیتی بود که با شایستگی و تلاش بسیار خوب فرزندان کشور صورت گرفت. پرسپولیسی ها کار بسیار سختی را انجام دادند.
دکتر ذوالفقارنسب ادامه داد: بازیکنانی که در 2 بازی رفت و برگشت بازی کردند، واقعاً هوشمندانه، بسیار دقیق و فداکارانه عمل کردند. تیم پرسپولیس خیلی زمان ها کارهای بسیار ارزشمندی را در شرایط سخت انجام داده است و این یکی از ویژگی های خیلی خوب همیشگی پرسپولیس است.
وی، در خصوص عوامل موفقیت تیم اظهار کرد: فوتبال بر 4 رکن کادر فنی و مدیریت، بازیکنان، داوری و حمایت تماشاچیان استوار است. کادر مدیریت باشگاه پرسپولیس و کادر فنی بسیار با برنامه عمل کردند. کادر فنی تیم السد را به خوبی تحلیل کرده بودند. بهترین نمونه، تغییر روشی بود که در نیمه دوم ایجاد کردند. نیمه اول تیم پرسپولیس از سمت چپ بسیار تحت فشار قرار داشت و با آوردن نعمتی به عنوان هافبک لبه خط، مسیر کاملاً مسدود شد و حملات بسیار کمتری صورت گرفت. به اعتقاد من هرچند داور اشتباهات کوچکی داشت؛ اما در مجموع داور بی غرضی بود و خوب بازی را اداره کرد. تماشاچیان ایرانی دیروز نشان دادند که چقدر صبور و منظم هستند و خوب حمایت می کنند.
کارشناس فوتبال، تصریح کرد: در بازی دیشب مشخص شد که ظرفیت های فوتبال ما چقدر زیاد است و حتی می تواند قویتر از این هم باشد. به اعتقاد من کادر فنی تیم ملی باید این بازی را به دفعات ببینند که در حمله کردن و حضور پیدا کردن در نیمه زمین حریف مشکل آنچنانی ایجاد نمی شود و اگرهم ایجاد شود، با درایت مرتفع خواهد شد. دیشب پرسپولیس یک بازی ایرانی خیلی خوب را به نمایش گذاشت.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی والی زاده، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی حواشی اخیر تیم ملی فوتبال و فاصله با هواداران

  • پاسخ برخواه به حواشی اخیر وزنه برداری کشور

  • تحلیل لیست انتخابی کی روش

  • نایب قهرمانی تاریخی کاراته ایران بعد از 48 سال

  • پرسپولیس-کاشیما:کیفیت در حد فینالی نیمه اول!

  • ارزیابی دیدار امروز پرسپولیس و کاشیما

  • مسابقات قهرمانی جهان، توفیقی اجباری جوانگرایی وزنه برداران

  • تحلیل داوری دیدار رفت پرسپولیس و کاشیمای ژاپن

  • جزئیات دریافت مجوز حرفه ای باشگاه های فوتبال

  • جراحت داور فوتبال در دیدار بادران و استقلال جنوب