صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:15 به مدت 180دقیقه

تحلیل قضاوت تیم داوری دیدار پرسپولیس و السد

برنامه "صبح و ورزش" چهارشنبه 11 مهر، در گفتگو با یزدانی، کارشناس داوری، به تحلیل قضاوت بازی روز گذشته پرسپولیس و السد پرداخت.

1397/07/11
|
12:43

به گزارش رادیو ورزش؛ یزدانی، کارشناس داوری، در پاسخ به این سوال که 3 صحنه پنالتی و گلی که برای السد بود و نیز اخطاری که به سیامک نعمتی داده شد را چطور ارزیابی می کنید و تصمیم داور چگونه بوده است، عنوان کرد: اگر به بازی قبلی این دو تیم رجوع کنیم که قضاوتش برعهده همین داور بود، قضاوت مطلوبی را شاهد نبودیم و اشتباهاتی داشت؛ اما خوشبختانه در این دیدار با همکاری خوبی که با کمک داوران انجام داد، توانست قضاوت خوبی را به نمایش بگذارد.
وی، ادامه داد: داوری این بازی خیلی سخت بود؛ ضمن اینکه مشکل آنچنان در تعداد خطاها نبود. خطاهای دو تیم مجموعاً 25 مورد بود که این نشان می دهد بازی زیاد درگیری فیزیکی نداشته، اما حاشیه های آن زیاد بود. در درگیری بین بازیکنان و درگیری که در محوطه جریمه در زمان ضربات ایستگاهی کرنر بود، این داور به درستی بازی را کنترل می کرد.
در دقیقه 20 خطایی که داور روی شجاع خلیل زاده گرفت، خطا نبود و موقعیت خوبی را برای تیم قطری ایجاد کرد؛ اما در بیشتر زمان بازی قضاوت خوبی داشت.
یزدانی، تصریح کرد: در هر خطایی که در فوتبال صورت می گیرد، 2 مورد را باید در نظر بگیریم که یک مورد جرایم تیمی و یک مورد جرایم شخصی است. در دقیقه 86 که صحنه پنالتی به وجود آمد، داور با همکاری که با کمک یک داشت، بدرستی قضاوت کرد؛ زیرا خطوط محوطه جریمه جزئی از محوطه جریمه محسوب می شود و کمک داور به درستی خطایی که دروازه بان السد قطر روی مهاجم پرسپولیس صورت داده بود را ضربه پنالتی اعلام کرد. با توجه به اینکه درگیری و جدال برای تصاحب توپ بود، کارت زرد و اخطار صحیح بود.
برنامه صبح و ورزش، با اجرای حافظ کاظم زاده و کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش